Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Gonçalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

Gonçalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

34-letni Portugalczyk Gonçalo Feio został nowym trenerem Legii Warszawa, wiążąc się z klubem kontraktem do końca sezonu 2024/25.

Gonçalo Feio do marca br. prowadził Motor Lublin, z którym awansował z II do I ligi. Przez wiele lat był asystentem trenerów m.in. w Rakowie Częstochowa i Wiśle Kraków oraz analitykiem Legii Warszawa i trenerem w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, gdzie zaczynał karierę trenerską.

- Identyfikujemy Gonçalo Feio jako jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia w Polsce, który ma odpowiednie umiejętności, ambicję, wiedzę i talent do prowadzenia zespołów mających wysokie aspiracje. Bardzo nam zależy ma poprawie obecnego miejsca w tabeli oraz stałym rozwoju drużyny i zawodników - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Gonçalo Feio został trenerem w bardzo młodym wieku, ukończył kurs UEFA Pro, zdobył już doświadczenie w kilku klubach. Jest silnie nastawiony na rozwój i chce rozwijać środowisko, w jakim pracuje. Liczę, że jego cechy i idea gry pozwolą zespołowi uwolnić jego potencjał i tchnąć nową energię. Błyskawicznie przystępujemy do pracy i przygotowań do najbliższego meczu - dodał dyrektor sportowy Legii Warszawa.