Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Z nowym rokiem zmiany w Legii

Z nowym rokiem zmiany w Legii

Tylko dwa transfery, ale dużo więcej zmian w strukturach klubowych i sztabie szkoleniowo-medycznym – tak zapowiada się początek nowego roku w Legii.

Kolejnym kandydatem, obok Edwarda Klejndinsta, na stanowisko dyrektora sportowego Legii jest Mirosław Trzeciak. Były zawodnik, a obecnie trener i menedżer w Hiszpanii, rozmawiał już w tej sprawie z przedstawicielami władz klubu. Innym kandydatem jest także były piłkarz Osasuny Pampeluna, a obecnie trener Jan Urban. Nowym fizjologiem Legii ma zostać Ryszard Szul, który pracował w krakowskiej Wiśle, a ostatnio w Arce Gdynia. Dlatego w styczniu piłkarze zamiast badań na warszawskiej AWF wyjadą na dwudniowe konsultacje do Spały.

Sztab szkoleniowy pierwszego zespołu wzmocni były piłkarz Legii Jacek Magiera. „Magic” będzie odpowiedzialny za rozwój sportowy i wychowawczy młodych zawodników.

Iraklis Saloniki chce pozyskać napastnika Legii Piotra Włodarczyka. Grecy w nadchodzącym tygodniu mają wysłać faks z propozycją wypożyczenia legionisty do końca sezonu. Iraklis ma jednak problemy finansowe i nie wiadomo, czy zdecyduje się wyłożyć ok. 100 tys. euro za wypożyczenie oraz ok. 120 tys. euro za półroczny kontrakt.