Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 20 Apr, 2024

Wisła czy Legia?

Wisła czy Legia?

Rok temu o mistrzostwo Polski zamiast rywalizacji warszawsko – krakowskiej, która zdominowała rozgrywki w poprzednich latach mieliśmy walkę Zagłębia Lubin z PGE Bełchatów.

Jednak jak pokazały dwie kolejki ligowe nowego sezonu papierowe tygrysy z poprzedniego sezonu, czyli Legia Warszawa oraz Wisła Kraków w tym roku powinny ponownie dominować w lidze. Zarówno w stolicy jak w Krakowie kierownictwa klubów poszły po rozum do głowy i drużyny zaczęto budować od roszad trenerskich. W Legii szkoleniowcem został Jan Urban, w Krakowie Maciej Skorża. Obie ekipy dokonały również ciekawych wzmocnień. Do Krakowa wrócił Kamil Kosowski, kontrakt podpisał także były reprezentacyjny napastnik Andrzej Niedzielan. Natomiast nowymi zawodnikami Legii Warszawa zostali: Iñaki Astiz Ventura, Błażej Augustyn, Takesure Chinyama, Martins Nnabugwu Ekwueme, Piotr Giza, Kamil Grosicki ,Paweł Kozub, Adrian Paluchowski, Wojciech Skaba, oraz Jakub Wawrzyniak. Do drużyny po rocznym epizocie w Widzewie Łódź powrócił Jakub Rzeźniczak.

Obecnie po dwóch seriach spotkań liderem rozgrywek jest Legia Warszawa, która pokonała Cracovie oraz Górnika Zabrze. Wisła Kraków obecnie plasuje się na piątej pozycji, jednak „Biała gwiazda” rozegrała tylko jedno spotkanie. W pierwszej kolejce podopieczni Skorży pauzowali, ponieważ w tym czasie przebywali w Chicago, gdzie triumfowali w silnie obsadzonym turnieju. Natomiast w pierwszym swoim spotkaniu ligowym pokonali obecnego mistrza Polski. Ten triumf pokazał, że Wisła Kraków dysponuje bardzo mocnym składem, i obok Legii jest głównym kandydatem do mistrzostwa.