Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Wielkie zaciskanie pasa w Legii

Wielkie zaciskanie pasa w Legii

Siedem milionów złotych oszczędziła Legia na transferach i zarobkach piłkarzy - pisze "Przegląd Sportowy". Wicemistrzom Polski udało się odchudzić bardzo rozbudowaną kadrę pierwszego zespołu (w pewnym momencie liczyła prawie 30 nazwisk) i pozbyć piłkarzy, których nie potrzebowali. Przy okazji udało się sporo zarobić, nic nie wydać, a także zmniejszyć koszty osobowe.

Około 4 mln złotych wpłynęło z transferów i wypożyczeń, a kolejne 3 to wartość bardzo dobrze zarabiających piłkarzy, którzy swoim odejściem odciążyli budżet na ten sezon, jak Roger Guerreiro, Mikel Arruabarrena i Inaki Descarga.

Błażej Augustyn około 2 mln zł, Roger 1 mln, Krzysztof Ostrowski, Kamil Grosicki i czwórka wypożyczonych do innych klubów (Martins Ekwueme, Wojciech Skaba, Maciej Korzym i Kamil Majkowski) to kolejny milion w kasie.

Oczywiście strzałem w dziesiątkę była sprzedaż za prawie pół miliona euro Augustyna. Pamiętając, że kosztował stołecznych działaczy jedynie 50 tys. euro, daje to dziesięciokrotny zarobek.

Ostrowski się nie sprawdził, Grosickiego bez żalu oddano do Jagiellonii, ale nie ze względu na umiejętności piłkarskie, ale problemy wychowawcze. Wypożyczeni mają się ogrywać, choć z wyjątkiem Skaby może zdarzyć się tak, że żaden z nich już do Warszawy nie wróci.

Nie licząc Rogera i Hiszpanów, miesięczny koszt utrzymania pozostałych to około 100 tys. zł., czyli rocznie 1,2 mln. Czyli tyle, ile sam Brazylijczyk z polskim paszportem.