Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Wdowczyk: W piłce wszystko jest zrozumiałe

Wdowczyk: W piłce wszystko jest zrozumiałe

Wreszcie Legia zagrała tak jak w spotkaniach sparingowych we Francji. To było dobre spotkanie w wykonaniu moich podopiecznych. Byliśmy lepsi, ale długo nie mogliśmy strzelić gola. Udało nam się pod koniec pierwszej połowy. Na początku drugiej części kolejna bramka.

Od tego momentu zaczęliśmy grać swobodniej. Trzeci gol dodał nam wiary w możliwości i mogliśmy zobaczyć swobodną grę moich piłkarzy. Trzeci gol chyba dobił Cracovię. Mieliśmy sporo sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Jest to nam potrzebne, zwłaszcza w meczach u siebie. Popełniliśmy kilka błędów, szczególnie w pierwszej połowie. Słabo spisywała się nasza defensywa. Dwójka środkowych obrońców nie radziła sobie z bardzo z szybkim Moskałą. W przerwie powiedziałem Dicksonowi i Hugo, żeby grali bliżej Moskały i Cracovia nie stwarzała już sobie groźnych sytuacji, a my przejęliśmy inicjatywę. Start jest zawsze trudny i zawsze jest taką niewiadomą, ale myślę, że jak na pierwszy mecz ligowy u siebie, zwycięstwo i styl gry na pewno cieszą.

Podobnie jak w meczu z Wisłą Płock szybko straciliście bramkę.

Atakowaliśmy, mieliśmy sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich zakończyć golem. Nadziewaliśmy się na kontry i jedna z nich zakończyła się bramką. W tej sytuacji źle zachował się Dickson. Dobrze, że Moskała nie wykorzystał drugiej sytuacji dla Cracovii, która też miała miejsce po kontrataku. Mimo to, że prowadziliśmy grę w pierwszej połowie, byliśmy aktywniejsi, stwarzaliśmy sytuacje, mogliśmy przegrywać 0:2

Jak oceni Pan grę Eltona?

Rozegrał bardzo dobre spotkanie. Często był przy piłce, dryblował, próbował oddawać strzały na bramkę rywala. Na pewno swoją grą zasłużył na to, żeby go wyróżnić. Chciałbym pochwalić także Aleksandara Vukovicia, który też grał bardzo dobrze.

Legia jest coraz bardziej brazylijska. Uczy się Pan portugalskiego?

Jakoś sobie radzę. Piłka jest grą bardzo prostą, więc wszystko jest zrozumiałe. A jeżeli dochodzi już do rozmów, korzystamy z tłumaczki – pani Agaty.