Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

W interesie Legii

W interesie Legii

Prezes zarządu Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców (OZSK) Krzysztof Markowicz zaprosił przedstawicieli klubu piłkarskiego Legia Warszawa oraz władze Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa "Sekcja Sympatyków" do wspólnych rozmów o konflikcie na linii zarząd - fani.

Jak zaznaczono w liście wysłanym do obu stron OZSK działa w porozumieniu z władzami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie miałoby się odbyć 20 sierpnia 2007 roku o godzinie 17.00 w siedzibie PZPN w Warszawie.

Zarząd OZSK zaproponował, aby spotkanie w PZPN odbyło się z udziałem przedstawiciela związku fanów oraz wiceprezesa PZPN Jerzego Engela, który w strukturach piłkarskich odpowiada między innymi za kontakty z kibicami.

"Wyrażam szczerą nadzieję, iż obie strony konfliktu, powodowane dobrze pojmowanym interesem KP Legia Warszawa oraz interesem szerokich rzesz sympatyków tego klubu, nie odmówią udziału w spotkaniu, które mam taką nadzieję, co najmniej będzie początkiem normalizacji stosunków pomiędzy władzami klubu oraz jego kibicami" - napisał w liście Markowicz.

Sytuacja między Legią, a jej sympatykami zaogniła się po tym jak 8 lipca chuligani w barwach stołecznego klubu zdemolowali stadion w Wilnie i starli się z litewską policją. Zespół został przez UEFA wyrzucony z europejskich pucharów na dwa sezony.

Władze stołecznego klubu zdecydowały się zaostrzyć przepisy dotyczące wpuszczania kibiców na stadion, zakazały na trzy lata udziału zorganizowanych grup fanów w meczach wyjazdowych, a także wprowadziły kilka zakazów stadionowych. Dodatkowo zarząd zapowiedział zerwanie relacji z SKLW jako reprezentacją kibiców.

W "odwecie" fani zasiadający na tzw. "Żylecie" zrezygnowali z dopingu i nie wspierali piłkarzy podczas dwóch spotkań ligowych. Zarząd Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców potępił działania chuliganów w Wilnie. Wyraził jednocześnie przekonanie, że SKLW nie ponosi odpowiedzialności za wydarzenia podczas meczu Pucharu Intertoto w Wilnie.

Zdaniem OZSK zerwanie stosunków między władzami klubu i Stowarzyszeniem Kibiców "nie służą dobrze interesom KP Legia Warszawa oraz jej wyjątkowo licznej rzeszy sympatyków wywodzących się z Warszawy oraz terenu całego kraju".

- Zarząd Legii nie podjął jeszcze decyzji czy weźmie udział w proponowanym spotkaniu - poinformowała Monika Rebizant z biura prasowego klubu. - Wiedzieliśmy, że są próby zorganizowania takich rozmów. We wtorek odbędzie się spotkanie władz SKLW, ale mam przekonanie, że wszyscy będą chcieli spotkać się z szefami Klubu Piłkarskiego. Kibice chcą porozumienia i jesteśmy dobrej myśli - powiedział Edward Wójcikowksi z SKLW.

Przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa dodał również, że udział w ewentualnym spotkaniu zapowiedział odpowiedzialny za bezpieczeństwo wiceprezydent Warszawy Jerzy Miller.