Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Vuković: Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo

Vuković: Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo

- Bardzo cieszy kolejne zwycięstwo. Miałem trochę obaw nie tylko ze względu na jakość rywala, ale też ze względu na pierwsze spotkanie po przerwie reprezentacyjnej. W takich momentach zawsze trudniej o przygotowanie. Pełną drużyną trenowaliśmy w ostatnim czasie tylko dwa dni. Pomogli zawodnicy, którzy byli w treningu od dwóch tygodni. W pierwszej połowie w pełni zdominowaliśmy Lechię. Dusan Kuciak trzymał wynik naszym rywalom. W drugiej połowie, przy wyniku 2:1 mieliśmy moment, żeby uspokoić grę. Lechia to klasowa drużyna, więc również stworzyła swoje sytuacja. Chwała zespołowi, że obroniła ten wynik i za to składam jej gratulacje. 

- Paweł Wszołek jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Jest to kwestia mięśnia dwugłowego. Od razu nastąpiła zmiana, aby nie ryzykować. Poczekamy na badania. 

- Pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze. Było widać swobodę rozegrania i kontroli piłki. Ciężar, który wcześniej nosiliśmy wyraźnie spadł nam z szyi. Dzięki temu jakość była większa. Powiedziałem zespołowi, że to ważny mecz pod innym kontem. W Lechii jest świetny bramkarz, który grał również w Legii. Nie wystarczy jedynie kopnąć piłki, aby go pokonać

- Broni ten, na którego zdecyduję się w danym momencie. Troszeczkę irytuje mnie to, że musze odpowiadać na takie pytania w momencie kolejnych zwycięstw drużyny. Jeżeli pamięć mnie nie myli, to Artur Boruc zaczynał mecze jako pierwszy bramkarz do spotkania z Wartą Poznań. Bramkarz, który dostał szansę po sytuacji Artura, w  najtrudniejszym momencie w historii klubu, wykonał swoje zadanie. Po spotkaniu z Wartą nastąpiła pewna zmiana. Czarek Miszta bronił bardzo dobrze. Dzisiaj postawiłem na Richarda Strebingera, który świetnie spisywał się w treningu. Liczę na to, że jeżeli Artur będzie nam potrzebny, to pomoże drużynie. Dzisiaj bronił Richard i jeżeli będzie on zdrowy, to będzie bronił także w kolejnym meczu.