Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Urban: Nie obawiałem się o pracę

Urban: Nie obawiałem się o pracę

Ani my, ani kibice nie zapomnimy tak szybko tej szansy, której nie udało się wykorzystać - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Legii Warszawa Jan Urban.

PRZEGLĄD SPORTOWY: Powtarzał pan, że drużynę i trenera powinno oceniać się po sezonie. No to jak pan oceni swoją pracę?
JAN URBAN: Sam siebie nie będę oceniał. Niech inni to zrobią.PS: Ale miał pan z pewnością swoje ambicje, cele do zrealizowania.
Tak, ale znowu dojdzie do tego samego, czyli analizy minionego sezonu. Fakty są takie, że mieliśmy ogromną szansę na zdobycie tytułu. Nawet podwójną, bo pod koniec rozgrywek mierzyliśmy się z Lechem i Wisłą. Ogrywając zespół z Poznania, mogliśmy jechać do Krakowa w zupełnie innej sytuacji. Ale nie wykorzystaliśmy. Była więc druga, też nie daliśmy rady. Pozostała nam walka o wicemistrzostwo, co się udało. Choć nie tego oczekiwaliśmy.


PS: Jest pan z czegoś zadowolony?
Z tego, że mimo wielu problemów byliśmy w walce o tytuł do samego końca. Jednak ani my, ani kibice nie zapomnimy tak szybko tej szansy, której nie udało się wykorzystać.


PS: Ma pan do siebie o coś pretensje?
Ale to przecież ocena mojej pracy. Może mogłem w lepszy sposób zmotywować drużynę w tych kluczowych momentach? Wszyscy mieli wpadki, my również, ale w pewnej chwili rozgrywki wkraczają w decydującą fazę. I wówczas nie sprostaliśmy. Nie wiem, czy byłem w stanie wymyślić inną taktykę czy inny skład. Ale tego już nigdy się nie dowiem.


PS: Obawiał się pan o to, że może stracić pracę?
Nie.