Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Urban: kara jest zbyt surowa

Urban: kara jest zbyt surowa

- Kara jest zbyt surowa. Klub nie może cierpieć za nieodpowiedzialnych ludzi - powiedział trener piłkarzy Legii Warszawa Jan Urban, po informacji UEFA o dwuletnim wykluczeniu stołecznego zespołu z rozgrywek pucharowych.

UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu Legii po awanturach wywołanych w niedzielę przez pseudokibiców warszawskiego zespołu w Wilnie, które doprowadziły do przerwania meczu Pucharu Intertoto z tamtejszą Vetrą.

- Potrzebne są teraz rozmowy z europejską i międzynarodową federacją, zjednoczenie się klubów, bo przecież takie sytuacje na stadionach mogą się powtórzyć. I tu nie chodzi tylko o Legię. W tłumie ludzi zawsze znajdzie się jakiś "wariat", który np. rzuci czymś w sędziego. Za takie osoby nie można cierpieć. Normalni ludzie czekali na rewanż z Vetrą.

- Karane są kluby, ale one znów muszą się bać, ponieważ nikt nie zagwarantuje, że za jakiś czas znów nie dojdzie do zamieszek wywołanych przez radykalnych kibiców" - dodał trener.

Komisja Dyscyplinarna UEFA zweryfikowała wynik spotkania Vetry z Legią jako walkower 3:0 dla gospodarzy. Dodatkowo wykluczono Legię na jeszcze jeden sezon z europejskich pucharów w ciągu najbliższych 5 lat. Oznacza to, że straci prawo gry w Lidze Mistrzów, Pucharze UEFA i Pucharze Intertoto w pierwszym z sezonów, w którym zapewni sobie udział w tych rozgrywkach.

- Zawodnikom na pewno nie zabraknie motywacji. Muszą pokazać na boisku swoją klasę, zdobyć mistrzostwo Polski, a wówczas nie będzie problemu z ich występami na międzynarodowej arenie. Przecież klub nie będzie robił im przeszkód w transferach - stwierdził Urban.