Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Urban: Chcemy wypracować sobie zaliczkę

Urban: Chcemy wypracować sobie zaliczkę

Trener Legii Warszawa przyznał, że jego drużyna będzie chciała wygrać pierwsze spotkanie z Ruchem Chorzów w Pucharze Polski. "Chcemy wypracować sobie zaliczkę, która pozwoli nam ze spokojem jechać na spotkanie rewanżowe - mówi trener warszawskiej Legii Jan Urban przed pierwszym półfinałowym spotkaniem Remes Pucharu Polski z Ruchem" - powiedział Urban.

Szkoleniowiec legionistów szykował także miejsce w kadrze Sebastianowi Szałachowskiemu. Jednak zawodnik doznał urazu w spotkaniu Młodej Ekstraklasy i musi odpocząć. Na boisko nie wybiegnie Maciej Rybus, jeden z najlepszych zawodników Legii wiosną. Dostał wolne, by odpocząć. Na lewej pomocy zastąpi go Ostrowski, który miał być wzmocnieniem zespołu, a jeśli występuje, to zawodzi.

"Przede wszystkim brakuje mi odpowiedniego przygotowania do sezonu" - mówi były piłkarz Śląska Wrocław. "Jestem takim typem zawodnika, który lubi ostro potrenować. A przecież przez kontuzję straciłem praktycznie cały okres przygotowawczy. Choć przyznaję, że moja aklimatyzacja w stolicy trwa zbyt długo" - dodaje.

Wątpliwe, aby na murawie pojawił się Ariel Borysiuk, co wobec kontuzji Tomasza Jarzębowskiego powoduje, iż na pozycji defensywnego pomocnika znowu wystąpi Maciej Iwański. "Musimy oszczędzać Ariela, bo nie wiadomo, kiedy Tomek będzie do mojej dyspozycji" - podkreśla Urban.