Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Upadek mistrzów

Upadek mistrzów

W ostatnich sześciu latach tylko Wisła Kraków i Legia Warszawa zdobywały tytuł mistrza Polski. Ale liga tylko dwóch rywalizujących między sobą zespołów to już jednak jest chyba przeszłość.

Dodajmy, europejskiej ściany. – Dla Wisły i Legii wygrywanie na polskim podwórku stało się tak łatwe, że naprawdę wielkim wyzwaniem stało się podbicie Europy – rozpoczyna Zbigniew Koźmiński, członek prezydium PZPN. – Liga Mistrzów to był cel nadrzędny. Jednak rok w rok nasze najlepsze zespoły odbijały się od ściany i w końcu popadły w marazm. Jedyny, naprawdę godny polskich mistrzów cel, okazał się dla nich nieosiągalny.

To prawda, że Wisła i Legia chciały dosięgnąć gwiazd. To prawda, że to im się nie udało. Ale to nie tylko odbijanie się od ściany sprawiło, że w tym roku zapomnieliśmy o dominacji mistrzów. Ba, wkrótce może się okazać, że Europa też o nich zapomni.
– Bo każdy klub powinien działać według wizji, którą kreśli menedżer. Tak jest w Zagłębiu Lubin, gdzie nawet jak mnie zabraknie, to mój następca wyjmie plan i będzie wiedział, że za chwilę klub kupi mu lewego obrońcę, bo takiego w kadrze brakuje. W takim wypadku nic nie dzieje się pod wpływem impulsu. Nie ma tak, że przychodzi nowa miotła, zmienia pół drużyny i buduje od nowa – wyjaśnia Czesław Michniewicz, trener Zagłębia.