Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Takesure Chinyama zawodnikiem Legii Warszawa

Takesure Chinyama zawodnikiem Legii Warszawa

Takesure Chinyama został zawodnikiem warszawskiej Legii. Zawodnik związał się z klubem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejne trzy lata, pod warunkiem dokonania przez Legię transferu definitywnego.

- Od dłuższego czasu szukaliśmy odpowiedniego ofensywnego zawodnika do Legii. Po odejściu Piotrka Włodarczyka chcieliśmy pozyskać napastnika przede wszystkim silnego, dynamicznego oraz obdarzonego dobrym strzałem z dystansu. Nie chcieliśmy podjąć decyzji o zatrudnieniu nowego piłkarza zbyt pochopnie, gdyż atak to bardzo ważna pozycja. Wybór padł na gracza z Zimbabwe - Takesure Chinyama, który posiada wszystkie cechy poszukiwanego przez nas profilu zawodnika. Cieszymy się bardzo, że taka osoba trafiła do rodziny Legii - powiedział na temat transferu wiceprezes Legii Warszawa Mirosław Trzeciak.

Takesure Chinyama urodził się 30 września 1982 w Zimbabwe. W swojej ojczyźnie reprezentował barwy dwóch klubów: Wankie FC (później pod nazwą Hwange FC) i Monomotapa United FC. Pół roku temu przyjechał do Polski i zagrał w barwach Legii w meczu towarzyskim z Zagłębiem Sosnowiec, następnie rundę wiosenną spędził w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, gdzie walnie przyczynił się do zdobycia przez Dyskobolię Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy.