Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 20 Apr, 2024

Szałachowski w kadrze!

Szałachowski w kadrze!

W związku z plagą kontuzji w piłkarskiej reprezentacji Polski powołanie na środowy mecz z Belgią w eliminacjach mistrzostw Europy otrzymał Sebastian Szałachowski z Legii Warszawa.

Zgrupowanie opuściło dwóch piłkarzy, którzy byli na zgrupowaniu w Brukseli - Mariusz Lewandowski i Jacek Krzynówek. Pierwszy z nich przyjechał do stolicy Belgii z gorączką, która spowodowała osłabienie organizmu zawodnika.

"Mariusz jest bardzo osłabiony i trener Beenhakker doszedł do wniosku, że nie ma sensu trzymać tutaj tego piłkarza. Lewandowski dzisiaj wraca do Doniecka, gdzie będzie dalej się leczył" - poinformował rzecznik prasowy reprezentacji Kazimierz Oleszek.

Krzynówek doznał urazu pleców na poniedziałkowym treningu. Z bólem w okolicach kręgów krzyżowych opuścił wcześniej zajęcia i sztab drużyny narodowej także postanowił zwolnić tego zawodnika ze zgrupowania. "Na razie trudno coś więcej powiedzieć o Krzynówku. To wygląda na objawy jakiejś dyskopatii" - powiedział Oleszek.

Sebastian Szałachowski ma przylecieć do Brukseli we wtorek po południu. Po jego przyjeździe kadra na środowy mecz liczyć będzie 19 zawodników.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Belgią:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United);

Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Marcin Baszczyński (Wisła Kraków), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Marcin Wasilewski (Lech Poznań), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa);

Pomocnicy: Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista Porto), Rafał Murawski (Lech Poznań);

Napastnicy: Tomasz Frankowski (Tenerife), Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Radosław Matusiak (GKS Bełchatów), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Sebastian Szałachowski (Legia Warszawa).