Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 May, 2023

Szachtar Donieck - Legia Warszawa

Szachtar Donieck - Legia Warszawa

Mistrz Ukrainy Szachtar Donieck będzie ostatnim rywalem piłkarzy Legii Warszawa na drodze do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. Pierwszy mecz trzeciej rundy kwalifikacyjnej odbędzie się w środę w Doniecku (godz. 18.30). Rewanż dwa tygodnie później w Warszawie.

Polskie drużyny w 14 dotychczasowych edycjach Ligi Mistrzów tylko dwukrotnie wystąpiły w fazie grupowej. Były to Legia Warszawa w sezonie 1995/96 i rok później Widzew Łódź.

Szachtar, prowadzący bez straty punktu i bramki w tabeli ukraińskiej ekstraklasy, meczem z mistrzem Polski rozpocznie udział w tegorocznej edycji LM. Legia ma za sobą dwa mecze w drugiej rundzie kwalifikacji, w których pokonała dwukrotnie (1:0 i 2:0) islandzką drużynę FH Hafnarfjoerdur.

W kadrach obu zespołów roi się od obcokrajowców, głównie Brazylijczyków. W Legii jest ich czterech, a w Szachtarze - sześciu. W zespole wicemistrza Ukrainy, którego trenerem jest Rumun Mircea Lucescu, występują także jego rodacy, Chorwaci, Nigeryjczycy, Serbowie, Czesi oraz 27-krotny reprezentant Polski Mariusz Lewandowski.

On oraz zawodnicy Legii to nie jedyni polscy piłkarze, którzy rywalizują o udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów.