Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Surma: Poradzimy sobie z Austriakami

Surma: Poradzimy sobie z Austriakami

Mogliśmy wylosować znacznie gorzej, ale i tak najważniejszym zadaniem jest poprawienie własnej gry - uważa kapitan Legii Warszawa Łukasz Surma. W pierwszej rundzie rozgrywek o Puchar UEFA piłkarski mistrz Polski zagra z Austrią Wiedeń.
"W naszej obecnej sytuacji, kiedy jesteśmy troszeczkę w dołku, lepiej, że nie trafiliśmy na Herthę Berlin, Paris Saint-Germain czy Panathinaikos Ateny

Byłoby nieciekawie. Zmierzymy się z teoretycznie słabszym rywalem od tych wymienionych, ale i tak najważniejszym zadaniem jest poprawienie własnej gry" - powiedział PAP Surma.

Legii nie wiedzie się w ostatnich tygodniach - nie awansowała do Ligi Mistrzów (wyeliminował ją Szachtar Donieck), przegrała również dwa ostatnie spotkania ligowe. W walce o udział w rozgrywkach grupowych Pucharu UEFA spotka się z Austrią Wiedeń, z którą nie poradziła sobie dwa lata temu na tym samym etapie. Legioniści uległa wówczas 0:1 i 1:3.

"Wtedy słabo zagraliśmy w rewanżu, wręcz go 'przespaliśmy'. Nadzieja na osiągnięcie dobrego wyniku jest w nas przed każdym meczem, dlatego liczę, że teraz poradzimy sobie z Austriakami. Nie przestraszymy się przeciwników" - dodał piłkarz Legii.

W wiedeńskiej drużynie występują dwaj polscy zawodnicy, uczestnicy niedawnych mistrzostw świata - Arkadiusz Radomski i Sebastian Mila.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 14 września w Warszawie, a rewanż dwa tygodnie później w stolicy Austrii.