Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Śladem Piekarza

Cezary Kucharski chciałby sprowadzić do Legii króla strzelców ligi argentyńskiej z zeszłego roku Javiera Camporę i klasowego Urugwajczyka Sergio Ortemana. Kucharski po zakończeniu kariery postanowił spróbować sił jako menedżer. I pracę zaczyna od mocnego uderzenia. Do Polski nie trafiali jeszcze gracze takiej klasy, jaką prezentują poleceni przez niego zawodnicy.

26-letni Campora z dorobkiem 13 goli został królem strzelców Apertura (ligi wiosennej) w Argentynie. W tym sezonie nie szło mu już tak dobrze, ma na koncie tylko 5 goli, a jego zespół Tiro Federal zajmuje ostatnie miejsce w lidze argentyńskiej. Interesowały się nim największe tamtejsze kluby - Boca Juniors i River Plate, a ostatnio czołowy klub Meksyku Cruz Azul. Zanim półtora roku temu trafił do Tiro Federal grał w argentyńskim Rosario Central, paragwajskim Cerro, urugwajskim Fenix i chilijskim Conception. Ma wdzięczny pseudonim "Cachorro", co po hiszpańsku znaczy szczeniak.
28-letni Urugwajczyk Oterman od początku roku gra w meksykańskim Atlasie Guadalajara. Największy sukces odniósł cztery lata temu, gdy wraz z paragwajską Olimpią Asuncion wygrał Copa Libertadores, czyli południowoamerykański odpowiednik Ligi Mistrzów, a jego uznano najlepszym graczem finałów. Potem grał w argentyńskim Independiente.
Mimo że mają ciekawą karierę, wątpliwe by trafili na Łazienkowską. Obaj są dla Legii za drodzy. - Kosztują 1,5 mln euro, wliczając to kwotę odstępnego i koszty kontraktu indywidualnego - mówi Kucharski. - Legia woli jednak kogoś tańszego i młodszego. Wszyscy chca młodego, dobrego, znanego i taniego, a tani i dobry to może być Pumex - uważa Kucharski.