Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Ryoya Morishita może podpisać kontrakt z Legią Warszawa

Ryoya Morishita może podpisać kontrakt z Legią Warszawa

26-letni reprezentant Japonii Ryoya Morishita po odbyciu na początku stycznia testów medycznych może zostać wypożyczony do Legii Warszawa na rok z opcją pierwokupu - informuje Legia Warszawa.

fot. Legia.com

Prawoskrzydłowy Ryora Morishita, który występował ostatnio w drużynie Nagoya Grampus, odnotował udany sezon 2023, zajmując z zespołem szóste miejsce. Jego wkład to cztery bramki i cztery asysty w 33 meczach. Zadebiutował także w reprezentacji Japonii w czerwcu tego roku w spotkaniu z Salwadorem, a obecnie znajduje się w składzie na zbliżające się zgrupowanie.

Morishita ma imponujące doświadczenie w japońskiej lidze, gdzie w sumie zagrał w 120 meczach, zdobywając 8 goli i notując 9 asyst. Jego osiągnięciami jest również zdobycie Pucharu J1-League z Nagoyą w 2021 roku oraz udział w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Wcześniej reprezentował barwy takich klubów jak Sagan Tosu (gdzie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej), Meiji Uni i Jubilo Iwata.

- Szukaliśmy zawodnika, który rozszerzy wariantowość wyboru w pierwszej, a zwłaszcza w drugiej linii. Ryoya da nam możliwości na trzech pozycjach: prawym i lewym wahadle oraz „dziesiątce”. Azjatyckich piłkarzy z tego regionu wyróżnia pracowitość, szybkość, dyscyplina taktyczna i drybling. Japoński rynek obserwowaliśmy od półtora roku i może się okazać, że transfer będzie przełomem w kwestii pozyskiwania zawodników z tego kraju. Cieszę się, że jest przeprowadzany tak szybko, tuż po zakończeniu rundy. Będziemy bardzo zdeterminowani, żeby wiosną poprawić naszą pozycję w lidze i kontynuować dobre występy w Lidze Konferencji Europy, w których awansowaliśmy do fazy pucharowej po 7 latach - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Zródło: Legia Warszawa