• 03 Feb, 2023

Ruch - Legia 1:0

W pierwszym meczu 1/4 finału Remes Pucharu Polski Ruch Chorzów pokonał na własnym boisku Legię Warszawa 1:0 (0:0). W kontekście rewanżowego meczu (23 marca) sprawa awansu pozostaje jednak otwarta.Nie udał się zatem powrót na ławkę trenerską Legii Stefanowi Białasowi, który zastąpił Jana Urbana.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej okazji do zdobycia gola. Po zmianie stron lekką przewagę uzyskała Legia. Po kwadransie gospodarze jednak opanowali sytuacji. W 73. minucie Niebiescy zadali decydujący cios. Piękną akcję przeprowadził Artur Sobiech. Napastnik Ruchu minął przed polem karnym Dicksona Choto i mając przed sobą Inakiego Astiza strzelił z 17. metra. Uderzył bardzo precyzyjnie - piłka wpadła do siatki tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Jana Muchę.

Sobiech mógł zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale w doliczonym czasie gry przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam ze słowackim bramkarzem Legii.

Ruch wygrał z Legią 1:0 i do Warszawy na rewanż pojedzie z minimalną zaliczką.