Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 May, 2023

Rodnei był tylko na próbie

Rodnei był tylko na próbie

Na poniedziałkowym treningu Legii pojawił się nowy piłkarz. Rodnei Francisco de Lima (na zdjęciu) jest zawodnikiem FC Vilnius. Brazylijski obrońca urodził się 11 września 1985 roku. Mierzy 190 cm.

– Ten zawodnik nie pasuje do naszej drużyny, bo nie byłby jej wzmocnieniem.
To młody chłopak i chcieliśmy mu się przyjrzeć. Gdyby wypaliło, można by go kupić lub wypożyczyć, bo z FC Wilno wycofał się sponsor i klub chce się go pozbyć – powiedział trener Legii Jan Urban.
– Kadra na ten sezon jest już zamknięta. A Rodnei to tylko taka próba – dodaje dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak.

W spotkaniu z Groclinem kontuzji doznał Roger. Brazylijczyk nie wyszedł już na drugą połowę.
– Roger doznał wykręcenia stawu kolanowego. Leczenie potrwa kilka dni. Stan jego zdrowia w poniedziałek był już znacznie lepszy. Jest szansa, że w najbliższy piątek zagra przeciwko ŁKS – stwierdził doktor Stanisław Machowski. Lekarz Legii dodał, że także Marcin Smoliński nie jest w pełni sił i narzeka na ból pleców.
We wtorek wraca do Warszawy Sebastian Szałachowski, który przebywał na konsultacji w Austrii. Doktor Christian Schenk stwierdził, że „Szałach” może za miesiąc już grać. Takim optymistą nie jest trener Jan Urban, który chce zawodnikowi dać jeszcze czas na rehabilitację.

W ostatnim meczu III kolejki Młodej Ekstraklasy Legia zremisowała w Grodzisku Wlkp. z Groclinem 1:1. Gola dla Legii zdobył Adrian Paluchowski, a dla rywali Dominik Janik. Rzutu karnego dla miejscowych nie wykorzystał Amadeusz Kłodawski. To pierwszy punkt zdobyty przez piłkarzy Jacka Mazurka.