Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 02 Feb, 2023

Riera nie był niezbędny w Legii

Riera nie był niezbędny w Legii

W środowym meczu z Celtikiem Legia miała testować napastnika szerokiej kadry Barcelony Oriola Rierę. W ostatniej chwili Katalończycy nie zgodzili się jednak na występ tego piłkarza i do transferu nie dojdzie.

Czy w związku z tym trener Dariusz Wdowczyk będzie poszukiwał kolejnych zawodników do linii ataku? - Od razu prostuję, że jeśli chodzi o Rierę, to pisanie o tym, że miało dojść do transferu nie jest zgodne z prawdą. Po prostu pojawiła się taka opcja, że mogliśmy przetestować tego zawodnika.

Nie oznacza to wcale, że koniecznie potrzebujemy wzmocnień. A już mówienie o problemach w tej formacji jest grubą przesadą. Mamy pięciu napastników, a przecież również Sebastian Szałachowski może występować na tej pozycji - mówi Marek Jóźwiak, odpowiedzialny za skauting w warszawskim klubie.

Jego opinię podziela Mariusz Piekarski, który w ubiegłym sezonie sprowadził na Łazienkowską między innymi Edsona i Rogera. - Wreszcie konkurencja w ataku Legii jest taka, jak powinna być. W rundzie wiosennej był to najsłabszy punkt drużyny, teraz siła Legii jest właśnie w ataku - mówi były reprezentant Polski, który jest wielkim fanem talentu Michala Gottwalda. - To najlepszy zawodnik drużyny. Jest niezwykle inteligentny, potrafi strzelać obiema nogami, świetnie ustawia się na boisku. Jestem przekonany, że jeśli ominą go kontuzje, to w tym sezonie pokaże swoją klasę - przekonuje....