Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Rekordowy budżet Legii

Rekordowy budżet Legii

Celem włodarzy Legii Warszawa jest stworzenie klubu dysponującego budżetem w wysokości 30 milionów euro - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Ponad 32,5 mln zł musi wyłożyć koncern ITI, aby załatać deficyt warszawskiej Legii powstały w wyniku przewagi kosztów spółki nad jej przychodami.

Właściciele stołecznego klubu opublikowali rachunek zysków i strat za sezon 2008/09. To jeden z podstawowych elementów sprawozdania finansowego, który pokazuje ogólny wynik finansowy przedsiębiorstwa, jego efektywność, a także ukazuje zdolność do generowania zysków i samofinansowania. W przypadku Legii uwydatnia jeszcze jedną, bardzo ważną sprawę - mianowicie zasadność budowania nowego stadionu dla tego klubu. Warunku koniecznego, nie tylko aby w najbliższych latach stworzyć w stolicy solidny zespół, który nie będzie przynosił wstydu na międzynarodowych arenach, ale również w ogóle funkcjonować na odpowiednim poziomie.

Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek mówiło się o tym, iż legioniści będą dysponować budżetem w wysokości 44 mln zł, potem wzrósł on o kolejne cztery. Rachunek zysków i strat pokazuje jednak, iż koszty poniesione w kończącym się sezonie to 62 mln zł. (..)

A ma być i jeszcze lepiej, i jeszcze więcej. Działacze z Łazienkowskiej nie ukrywają, że ich celem jest stworzenie klubu dysponującego budżetem na poziomie 100 mln zł (30 mln euro).