Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Rafał Augustyniak: Tracimy za dużo bramek

Rafał Augustyniak: Tracimy za dużo bramek

- Gole, które tracimy w większości wynikają z naszych błędów. Chcemy to naprawić. W pucharach straciliśmy już dziewięć goli, to za dużo. Chcemy zagrać na zero z tyłu, bo to da nam przewagę przed rewanżem - przyznał Rafał Augustyniak na konferencji prasowej.

fot. Janusz Partyka / Legia.com

- Brak zasady goli na wyjeździe nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia, natomiast fakt, że najpierw zagramy na wyjeździe jest dla nas korzystne, bo w Warszawie, przy dopingu kibiców, dużo lepiej nam się gra.

- Wiem, że czeka nas jutro dużo pracy. Za nami analiza ich stylu gry. Mają ciekawych, dobrych, silnych zawodników. Strzelają dużo goli. Z Omonią zdobyli pięć bramek, ale trzeba pamiętać, że grali w przewadze jednego zawodnika przez długi czas. Każdy mecz jest inny.

- Każdy z nas chce grać jak najwięcej. Granie co trzy dni jest przyjemne. Treningi też wyglądają teraz nieco inaczej, dużo jest regeneracji. Nie myślimy o żadnym zmęczeniu, ale o tym, by awansować do fazy grupowej. Mamy szeroką kadrę, każdy chce grać. Im więcej meczów będzie, tym więcej zawodników będzie dostawać swoje minuty.

- Trener motywuje nas w lidze to, że cel jest jeden - mistrzostwo Polski. Każdy punkt w rozgrywkach ligowych jest niezwykle ważny. Trzeba zdobywać ich jak najwięcej. Otwarcie mówimy, że chcemy zdobyć mistrzostwo Polski.

Zródło: Legia Warszawa