Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Qendrim Zyba piłkarzem Legii

Qendrim Zyba piłkarzem Legii

22-letni piłkarz z reprezentacji Kosowa, Qendrim Zyba, który zdobył dwa razy mistrzostwo i krajowy puchar, został wypożyczony na pół roku do Legii Warszawa z opcją pierwokupu na kolejne 2,5 roku.

fot. Janusz Partyka / Legia.com

Zyba, będąc graczem FC Prisztina i FC Ballkani, osiągnął wiele sukcesów, w tym dwa tytuły mistrzowskie, jeden Puchar Kosowa oraz udział w Lidze Konferencji Europy UEFA i kwalifikacjach do Ligi Mistrzów UEFA. Do pierwszej drużyny FC Prisztina trafił w 2017 roku, zdobywając mistrzostwo w sezonie 2020/21, a następnie przeniósł się do FC Ballkani, gdzie triumfował jako mistrz Kosowa i zdobywca krajowego pucharu w sezonie 2022/23. W Superlidze Albi Mall zanotował 100 występów, strzelając sześć goli i notując dziewięć asyst.

Qendrim Zyba, mający na koncie także cztery występy w pierwszej reprezentacji Kosowa, dołącza teraz do Legii Warszawa jako playmaker. Jego umiejętności ataku i obrony idealnie wpisują się w ustawienie 1-3-4-3 klubu.

Dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński, podkreśla, że Zyba ma bogate doświadczenie w europejskich pucharach, jest reprezentantem kraju i przychodzi do klubu w doskonałym wieku. Sam Zyba wyraża chęć oddania wszystkiego dla Legii, zdobywania uznania fanów poprzez dobre występy oraz rozwijania się w tak prestiżowym klubie. Zadeklarował, że na boisku daje z siebie wszystko, walcząc od początku do końca. Qendrim Zyba będzie występował w barwach Legii Warszawa z numerem 11.

Zródło: Legia Warszawa