Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 03 Feb, 2023

PZPN ogranicza ligę, Ekstraklasa nic nie wie

PZPN ogranicza ligę, Ekstraklasa nic nie wie

"W pierwszej lidze może zagrać dziesięć drużyn, a w drugiej żadna" - powiedzieli wczoraj "Gazecie" szefowie Wydziału Dyscypliny PZPN Krzysztof Malinowski i Jacek Kryszczuk. To efekt afery korupcyjnej w polskim futbolu, w którą "zamieszane są co najmniej trzy kluby z ekstraklasy i co najmniej dwa razy tyle z drugiej ligi". Malinowski i Kryszczuk dodali, że to wcale nie koniec listy podejrzanych i ż

Dla Gazety Andrzej Rusko, prezes Ekstraklasy SA:

Jestem zaskoczony, że przedstawiciele Wydziału Dyscypliny PZPN swoją wiedzą o efektach postępowania w aferze korupcyjnej podzielili się z dziennikarzem, a nie z Ekstraklasą SA. O żadnych szczegółach nie jesteśmy informowani przez PZPN, dlatego ze zdziwieniem przyjąłem stwierdzenie panów Malinowskiego i Kryszczuka, że " w aferę zamieszane są co najmniej trzy kluby z ekstraklasy". PZPN zapomniał chyba o nas, a przecież jesteśmy partnerem związku, który prowadzi rozgrywki piłkarskie.

Na bieżąco jestem w kontakcie z szefami PZPN, którym proponowałem wspólne wystąpienie do wrocławskiej prokuratury o udostępnienie informacji ze śledztwa w aferze korupcyjnej, ale nigdy nie otrzymałem odpowiedzi na tę ofertę. Dziś wysłałem do prezesa Michała Listkiewicza kolejne pismo w tej sprawie.

Jeżeli faktycznie są dowody na korupcję , to kary muszą być. Poprzemy wszelkie formy walki z patologią. W wywiadzie z Malinowskim i Kryszczukiem pada stwierdzenie, że być może w przyszłym sezonie w I lidze będzie mogło zagrać tylko dziesięć klubów. Uważam, że liczba "dziesięć" jest pewnego rodzaju symbolem. Ale jeśli trzeba będzie ukarać wiele drużyn, to trzeba to zrobić, nie bacząc na to, ile zespołów zagra w przyszłym sezonie w I lidze.

Jeśli chodzi o akcję piłkarzy Arki Gdynia, którzy dwukrotnie wyszli na mecze Pucharu Ekstraklasy w koszulkach z napisem "Jacek, jesteśmy z Tobą" [forma poparcia dla aresztowanego prezesa klubu Jacka M.], uważam to za skandal, sytuację niedopuszczalną. Ktoś w Arce się zapomniał.