Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Puchar Ekstraklasy: 2 miliony na nagrody

Puchar Ekstraklasy: 2 miliony na nagrody

W czwartek, w siedzibie spółki Ekstraklasa SA, odbyło się losowanie fazy grupowej drugiej edycji rozgrywek o piłkarski Puchar Ekstraklasy. W puli nagród znalazło się 2 miliony złotych, a najlepszy zespół zarobić może nawet ponad 600 tysięcy złotych. Trofeum broni Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

Koszyki w losowaniu podzielono według miejsc jakie drużyny zajęły w poprzednim sezonie. Rywalami Groclinu w grupie A będą Legia Warszawa, ŁKS Łódź oraz Ruch Chorzów. Ciekawie zapowiadają się również rozgrywki w grupie B, gdzie trafiły Zagłębie Lubin, Lech Poznań, Odra Wodzisław i Polonia Bytom.

W grupie C zmierzą się Kolporter Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Cracovia Kraków oraz Widzew Łódź, natomiast w grupie D znalazły się PGE GKS Bełchatów, Wisła Kraków, Górnik Zabrze i Zagłębie Sosnowiec.

Ekstraklasa SA złożyła w Polskim Związku Piłki Nożnej wniosek o dodatkową premię dla najlepszej drużyny rozgrywek - przyznanie jej miejsca w Pucharze Intertoto. W najbliższych dniach sprawą tą ma się zająć zarząd związku.

Pierwszą kolejkę zaplanowano na 18/19 września. Jeśli PGE GKS i Groclin awansują do kolejnej rundy europejskich pucharów rozegrają swoje mecze 8/9 września. Faza grupowa zakończy się 4/5 grudnia. Finał rozgrywek zaplanowano na 17 maja 2008 roku.

Pary pierwszej kolejki:

Grupa A
Legia Warszawa - Ruch Chorzów
Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - ŁKS Łódź

Grupa B Polonia
Bytom - Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Odra Wodzisław

Grupa C
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków
Widzew Łódź - Kolporter Korona Kielce

Grupa D
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec - PGE GKS Bełchatów.