Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Przedsezonowe zgrupowanie Legii Warszawa w Austrii

Przedsezonowe zgrupowanie Legii Warszawa w Austrii

Legia Warszawa rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 13 czerwca w Legia Training Center. Przez pierwszy tydzień drużyna będzie ćwiczyć w Polsce, a w dniach 22-30 czerwca uda się na zgrupowanie do Austrii

Bazą zespołu będzie miejscowość Fieberbrunn, a boisko znajduje się w pobliskim Hochfilzen, gdzie sesje treningowe odbywały się w ubiegłym roku. Legioniści mieszkać będą w hotelu Vaya Fieberbrunn, wyposażonym w strefę fitness, siłownię i pomieszczenia do odnowy biologicznej, dostosowane do potrzeb sztabu medycznego.

Legia Warszawa już trzykrotnie korzystała z infrastruktury sportowej na pograniczu krajów związkowych Salzburga i Tyrolu – w latach 2015, 2019 i 2021, kiedy zgrupowania odbyły się w położonym obok Leogang. Bardzo dobrej jakości murawa, obsługa zespołu oraz dostępność sparingpartnerów są czynnikami, dzięki którym Austrię jako miejsce zgrupowań wybiera wiele europejskich klubów.

W trakcie przygotowań drużyna rozegra cztery mecze kontrolne. Pierwszy odbędzie się przed rozpoczęciem zgrupowania w Legia Training Center, kolejne dwa podczas obozu w Austrii, a ostatni tydzień przed startem rozgrywek. Szczegóły dotyczące rywali zostaną podane w późniejszym terminie.