Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Prasa: niebieska rozpacz, dzień wstrząsu!

Prasa: niebieska rozpacz, dzień wstrząsu!

Ruch Chorzów nie zagra w I lidze. W środę Komisja Odwoławcza ds. Licencji Polskiego Związku Piłki Nożnej odmówiła przyznania pierwszoligowej licencji chorzowskiemu klubowi. Decyzja jest ostateczna i oznacza, że mistrz drugiej ligi pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Oto tytuły z dzisiejszej prasy:

Przegląd Sportowy: Niebieska rozpacz
Wstrząs w procesie licencyjnym! Ruch Chorzów za długi nie zagra w I lidze. Sosnowiec, mający zarzuty korupcyjne, dostał zgodę, a gorączkowo szukający stadionu Bytom ciągle czeka.
Sport: Liga bez Ruchu
To był dzień, który wstrząsnął Chorzowem. 14-krotny mistrz Polski nie dostał zgody na grę w ekstraklasie.

Gazeta Wyborcza: Ekstraklasa bez Ruchu
Tego w polskiej lidze jeszcze nie było. Ruch Chorzów nie zagra w ekstraklasie, bo nie spełnia wymogów licencyjnych - tak zdecydowała w środę Komisja Odwoławcza PZPN. Ale Ruch nie składa broni.

Rzeczpospolita: Ruch zostaje w II lidze
Komisja Odwoławcza PZPN odmówiła przyznania licencji Ruchowi Chorzów na grę w ekstraklasie. Klub nie zlikwidował na czas zadłużenia. Decyzja jest ostateczna, co oznacza, że Ruch, mimo zajęcia pierwszego miejsca w II lidze, nie awansuje do ekstraklasy.

Dziennik: Ruch Chorzów wyrzucony z ekstraklasy
Kibice Ruchu Chorzów są w szoku. Krótko cieszyli się z awansu ich klubu do Orange Ekstraklasy. PZPN nie przyznał chorzowianom licencji na grę w najwyższej lidze piłkarskiej, bo Ruch jest zadłużony po uszy.

SuperExpress: Ruch do tyłu
Legenda śląskiej piłki, Gerard Cieślik, wietrzy w tym warszawski spisek. - To jest skandal! - mówi bez ogródek. Nawet największe oburzenie nie zmieni jednak bolesnej rzeczywistości: Ruch Chorzów w nowym sezonie nie wystąpi w ekstraklasie. Zastąpi go zdegradowana Wisła Płock.