13. październik 2007, 20:30 - Warszawa (Stadion Legii)
Polska 3-1 (0-1) Kazachstan
Smolarek 56' 64' 65' - Biakov 20'

Polska: 1. Artur Boruc - 14. Michał Żewłakow (46, 13. Marcin Wasilewski), 2. Mariusz Jop, 6. Jacek Bąk, 3. Grzegorz Bronowicki - 15. Wojciech Łobodziński (79, 5. Kamil Kosowski), 4. Dariusz Dudka, 18. Mariusz Lewandowski, 8. Jacek Krzynówek

Polacy znacznie przybliżyli się do awansu, historycznego awansu do finałów Mistrzostw Europy 2008.
Spotkanie lepiej rozpoczęli Biało - Czerwoni, którzy jednak nie potrafili sforsować defensywy gości. Ci natomiast raz po raz groźnie kontrowali. Jeden z takich "wypadów" zakończył się stratą gola. Konsternacja na trybuach. Kazachstan prowadzi w Warszawie 1-0.! Polacy chociaż bardzo zdeterminowani, nie umieli zdobyć wyrównującego gola i do przerwy sensacja!
W przerwie, w szatni trener Leo Beenhakeer tłumacyzł swoim podopiecznym o spokój i konsekwencje w grze. Przeprowadził również dwie zmiany. Marka Saganowskiego zastąpił Maciej Żurawski, natomiast Michała Żewłakowa zmienił pogrążony w żałobie z powodu śmierci ojca - Marcin Wasilewski. Kiedy zdeterminowani Polacy ruszyli do odrabiania strat, zapadła ciemność! Światła na stadionie Legii poprostu zgasły. Oczekiwanie trfało trochę czasu, po czym rozbłysły dwa jupitery. Czekaliśmy kolkanaści eminut, a można już było kontynuować grę. Wówczas rozgrzana publiczność zachęcała do zwycięstwa, a instynkt strzelecki wstąpił w Ebiego Smolarka. Syn Włodzimierza ustrzelił hattraicka i tym samym Polska po ciężkim boju wygrali z Kazachami 3-1. Bohaterem Ebi Smolarek!
W tabeli grupy A, Polska umocniła sie na fotelu lidera. Swoje punkty pogubili rywale do awansu Biało - Czerwonych, Serbia remisując w Armenii i Finlandia, która również w stosuku 0-0 zremisowała z Belgią.
Kolejny, decydujący cios piłkarze Leo Beenhakeera moga zadać już za miesiąc, kiedy o awans do ME zagrają z Belgia w Chorzowie.