Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Polonia - Legia 3:0

Polonia - Legia 3:0

W piątek o 20 derby stolicy Polonia - Legia. Na transfery i pensje piłkarzy warszawskie kluby wydały latem grubo ponad 20 mln złotych. Czy pieniądze przełożą się na jakość widowiska?

Polonia przez długie lata była kopciuszkiem ligowego i stołecznego futbolu. W 2006 roku od bankructwa uratował ją jeden z najbogatszych Polaków, biznesmen z branży deweloperskiej Józef Wojciechowski. Od początku inwestycji w piłkę podkreślał, że interesują go tylko tytuły mistrzowskie.

Niedawny sparing Legii z Arsenalem Londyn - uświetniający inaugurację nowego stadionu - obejrzał komplet, 23 tysiące ludzi, którzy kapitalnie dopingowali zespół przez 90 minut. Ambicje właścicieli klubu nie są mniejsze niż prezesa Wojciechowskiego. Po fatalnym poprzednim sezonie Mariusz Walter pozbył się siedmiu zawodników, a na sześciu nowych wydał prawie 3 mln euro - wszystkich sprowadzono z zagranicy. Milion kosztował nowy kapitan, 27-letni Chorwat Ivica Vrdoljak. Przeciwko Arsenalowi błysnęli portugalski skrzydłowy Manu oraz argentyński środkowy pomocnik Cabral. Cała trójka to kandydaci na gwiazdy Ekstraklasy, tak jak w Polonii Smolarek, Sobiech czy Mierzejewski.