Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Polonia B. - Legia 1:0

Polonia B. - Legia 1:0

Legia Warszawa przegrała drugie spotkanie z rzędu. Po porażce z Odrą Wodzisław legioniści nie sprostali na wyjeździe Polonii Bytom (0:1). Zwycięską bramkę, po pięknej zespołowej akcji, zdobył Marek Bażik. Po porażce z Odrą Wodzisław w Warszawie przyszłość trenera Legii Jana Urbana nie jawiła się w zbyt jasnych kolorach. Legioniści - grający w sobotę bez Wociecha Szali, Takesure Chinyamy, Jakuba Rzeźniczaka i Dicksona Choto - potrzebowali sukcesu w Bytomiu. Potrzebował jej również Urban.

O komplecie punktów marzyli też gospodarze, którzy nie wygrali w lidze dziewięciu poprzednich spotkań. Polonia zagrała bez podstawowego bramkarza Wojciecha Skaby. Zawodnik jest wypożyczony z Legii i jego występ wiązał się ze sporą "karą umowną" na rzecz stołecznego klubu. Warunki rozgrywania meczu były skandynawskie - padał śnieg, a temperatura przypominała o trwającej wciąż zimie.

Polonia tylko w pierwszych minutach zagrała z widocznym respektem dla rywala. Legioniści co prawda częściej mieli piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Tylko po strzale Macieja Iwańskiego w 12. minucie interweniował bytomski bramkarz. Gospodarze z czasem coraz śmielej "wypuszczali się" pod pole karne Legii - też bez zagrożenia dla Jana Muchy. Goście mogli prowadzić w 30. minucie, jednak techniczny strzał Sebastiana Szałachowskiego z kilku metrów zdołał obronić Szymon Gąsiński. W odpowiedzi w dobrej sytuacji spudłował Maciej Bykowski i w efekcie do przerwy było 0:0.

Po przerwie goście - grający nieco nerwowo i niedokładnie - spieszyli się do objęcia prowadzenia. Szansę na "uspokojenie" kolegów miał Inaki Astiz - trafił z bliska tylko w boczną siatkę bramki Polonii. Bytomianie czekali na swoją okazję po kontrze. Doczekali się w 71. minucie, kiedy szybką akcję gospodarzy zakończył po podaniu Marcina Radziewicza Marek Bazik.

Goście zaatakowali z impetem i stworzyli kilka sytuacji do wyrównania. Zabrakło precyzji i szczęścia. Skutecznie bronił Gąsiński, wyręczali go obrońcy, a Bartłomiej Grzelak łapał się za głowę po zmarnowanych okazjach. Polonia po długiej przerwie wygrała, Legii najwyraźniej wiosną śląskie drużyny "nie leżą".

POLONIA BYTOM - LEGIA WARSZAWA 1:0 (0:0)
Bramki: Marek Bażik (71')
Kartki: -

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Peter Hricko, Adrian Klepczyński, Lukas Killar, David Kotrys - Jacek Trzeciak (67. Miroslav Barcik), Jacek Kuranty, Marek Bazik, Tomasz Nowak, Marcin Radzewicz (88. Piotr Tomasik) - Maciej Bykowski (77. Vladimir Milenkovic).

Legia Warszawa: Jan Mucha - Tomasz Jarzębowski, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović (69. Fangzhuo Dong), Maciej Iwański, Sebastian Szałachowski, Ariel Borysiuk (89. Piotr Giza), Maciej Rybus - Bartłomiej Grzelak.