Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 09 Jun, 2023

Policja chce zakazu wyjazdów dla fanów Legii

Policja chce zakazu wyjazdów dla fanów Legii

Komendant stołeczny policji Adam Mularz zamierza zwrócić się do Ekstraklasy SA z wnioskiem o zakaz wyjazdów zorganizowanych grup sympatyków Legii w rundzie jesiennej ligowych rozgrywek. To reakcja na ostatnie wybryki pseudokibiców tego klubu na Litwie.

Jak przypomniał Mularz, 14 lipca litewska policja zatrzymała 59 pseudokibiców Legii, którzy wraz z zaprzyjaźnionymi fanami holenderskiego ADO Den Haag pojechali do Kowna na mecz eliminacji Ligi Europejskiej z drużyną Tauras Taurogi."Z tej grupy 19 osób usłyszało zarzuty czynnej napaści na policjanta" - podkreślił nadinspektor Mularz.

Wydarzenia na Litwie skłoniły stołeczną policję do radykalnych działań.

"Chuligani Legii nie dają gwarancji bezpiecznego rozgrywania meczów, dlatego noszę się z zamiarem wystąpienia o zakazanie kibicom tego klubu wyjazdów na mecze ekstraklasy w rundzie jesiennej. Czekam jeszcze na wyniki analizy ostatnich przypadków wybryków, zwłaszcza na Litwie. Cały czas spływają dokumenty. Jeżeli potwierdzą się moje wnioski, wystąpię do Ekstraklasy SA. Przelała się czara goryczy. Garstka chuliganów nie pozwala nam cieszyć się piłkarskimi spektaklami" - zaznaczył szef KSP.