Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 07 Dec, 2023

Piękny gest Bartka Kapustki i Michała Karbownika

Piękny gest Bartka Kapustki i Michała Karbownika

Dominik z dziecięcej drużyny Legia Amp Futbol marzył, by dostać koszulkę Artura Boruca. Michał Karbownik i Bartosz Kapustka dowiedzieli się o tym marzeniu i natychmiast postanowili je spełnić! To jest prawdziwa magia świąt!

Legia Warszawa w ścisłej współpracy z sekcją Legia Junoir AMP Futbol, Fundacją Równym Krokiem, Migam.org realizują bożonarodzeniową akcję SuperMistrzowie. W ramach projektu Klub spełnia marzenia dzieci z niepełnosprawnościami (przede wszystkim ruchowych), które są obdarowywane wyjątkowymi prezentami związanymi z ich idolami i zainteresowaniami. W akcję zaangażowani są piłkarze Mistrzów Polski, zawodnicy innych sekcji, a także przyjaciele Klubu. 


Ważnym odbiorcą akcji są także rodzice dzieci z niepełnosprawnościami, którzy jak wynika z doświadczeń osób zaangażowanych w legijny AMP Futbol, często nadmiernie obawiają się ryzyk związanych uprawianiem sportu przez ich dzieci. Obawy rodziców, mają częściej podłoże psychologiczne, niż medyczne, dlatego ta wyjątkowa akcja ma pokazać, że społeczeństwo i rodzice działając wspólnie mają możliwość, by przełamywać własne bariery mentalne, aby umożliwić dzieciom realizację ich marzeń i rozwój społeczny.