Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 10 Jun, 2023

Patryk Kun zawodnikiem Legii

Patryk Kun zawodnikiem Legii

28-letni Patryk Kun podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Zawodnik dołączy do zespołu od rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2023/24.

Patryk Kun, zdobywca dwóch Pucharów i Superpucharów Polski w ostatnich sezonach, po zakończeniu obecnych rozgrywek odejdzie z Rakowa Częstochowa i rozpocznie przygotowania z Legią Warszawa. W Ekstraklasie mogący występować na pozycji lewego wahadłowego lub skrzydłowego piłkarz rozegrał łącznie 130 meczów, w których zdobył sześć bramek.

- Chcąc zabezpieczyć i rozwijać sportową wartość zespołu, byliśmy już aktywni na rynku na wiele tygodni przed otworzeniem okna transferowego. Patryk jest ogranym, doświadczonym zawodnikiem o dobrej jakości. Jego profil odpowiada naszemu sposobowi gry, bardzo dobrze zna ustawienie, które preferujemy od wielu miesięcy. Jeszcze niedawno był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Przyjścia Patryka na Łazienkowską potwierdza że wyróżniający się na swoich pozycjach piłkarze w Ekstraklasie są zainteresowani grą w naszym klubie i walką o sukcesy - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Zródło: Legia Warszawa