Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 29 Jan, 2023

Ouattara może grać w Kaiserslautern.

Ouattara może grać w Kaiserslautern.

Trybunał arbitrażowy FIFA uznał, że KP Legia nie ma praw do Moussy Ouattary. Stoper warszawskiego klubu może grać w Kaiserslautern. – Sprawa Moussy Ouattary znalazła korzystne rozwiązanie dla naszego klubu – mówi rzecznik prasowy FC Kaiserslautern Michael Novak.

– Trybunał arbitrażowy FIFA orzekł prawa 1. FCK do reprezentanta Burkina Faso. Tym samym uznano za nieważne jednostronne przedłużenie umowy z zawodnikiem przez warszawski klub, co oznacza, że Legia nie dostanie odstępnego za kartę piłkarza – dodał.

– Niestety, ta decyzja może zachęcić innych piłkarzy, a przede wszystkim ich menedżerów, do podobnych działań – komentuje Jarosław Ostrowski, członek zarządu KP Legia.

– Zapis, z którego skorzystaliśmy, jest zgodny z polskim prawem. Mamy na to potwierdzenie pisemne Komisji Ligi. Pomimo tego FIFA podjęła inną decyzję. Z Ouattarą podpisaliśmy kontrakt na rok, z opcją przedłużenia go na kolejny. Doręczyliśmy mu oświadczenie pisemne z informacją, że korzystamy z tego zapisu w umowie i przedłużamy kontrakt. FIFA stwierdziła, że nie możemy jednostronnie przedłużać umowy. Naszym zdaniem mogliśmy to zrobić, bo taką możliwość dawał zapis w podpisanej wcześniej umowie. Obie strony zgodziły się na jej treść – dodaje Ostrowski.

Okazuje się zatem, że przepisy inaczej są interpretowane w Polsce, a inaczej przez FIFA. Werdykt w sprawie Ouattary pokazał innym, jak interpretować przepisy na swoją korzyść. Działacze Legii nie otrzymali jeszcze ostatecznej decyzji, ale raczej nie będą się odwoływać.

– Każde odwołanie to dodatkowe koszty. Trzeba zapłacić kaucję, opłacić prawników w Szwajcarii. Zatem walka o Ouattarę nie opłaca się. Nie wyobrażam sobie, żeby Ouattara mógł teraz wrócić do Legii.