Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 20 Apr, 2024

Oświadczenie zarządu Legii

Oświadczenie zarządu Legii

Zarząd KP Legia wydał oświadczenie w związku z wydarzeniami na stadionie przy Łazienkowskiej podczas oficjalnej prezentacji zespołu oraz meczu Pucharu Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź.

"Festiwal chamstwa zaprezentowany przez część publiczności nazywającej się kibicami przeszedł wszelkie granice przyzwoitości oraz dobrego smaku. Obrażanie właścicieli, zarządu, trenerów, piłkarzy, artystów, a nawet kilkunastoletnich dziewcząt z grupy Hasao ohydnymi w swej treści przyśpiewkami przekonało ostatecznie zarząd oraz właścicieli, że dla tych ludzi inwestowanie w Legię nie ma najmniejszego sensu.

Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że chuligani i pseudokibice stanowią niewielki procent publiczności Legii. Prawdziwym kibicom Legii zależy na jej rozwoju sportowym, na jej sukcesach międzynarodowych oraz stadionie, na który mogą bez obawy przyprowadzić dzieci lub znajomych. Zdajemy sobie sprawę, że w takich warunkach jest to niemożliwe. W związku z powyższym zapowiadamy, że użyjemy wszelkich środków technicznych i prawnych, aby na zawsze wyeliminować chamstwo ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Niebawem wejdzie w życie znowelizowana Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, która ułatwi stosowanie i egzekwowanie zakazu stadionowego realizowanego poprzez obowiązkowe stawiennictwo we wskazanej jednostce policji nawet przez okres sześciu lat. Złamanie zakazu stadionowego zaś będzie przestępstwem zagrożonym karą więzienia do lat pięciu, a nie jak dotychczas wykroczeniem.

Klub, niezależnie od współpracy z organami ścigania, będzie nakładał zakazy stadionowe na osoby łamiące regulamin stadionowy. Do tego celu użyjemy zarówno monitoringu wizyjnego, jak i dźwiękowego. Będziemy nakładać zakazy stadionowe lub kierować do prokuratury wszelkie przypadki łamania zapisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w tym używanie środków pirotechnicznych.

Z przykrością zauważamy, że Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, które liczy na większą niż dotąd frekwencję na stadionie, nie robi nic, aby przeciwdziałać tym patologiom. Nie widzimy nawet chęci usunięcia ze swoich szeregów osób łamiących regulamin stadionowy. W naszej ocenie niezadowalająca frekwencja na stadionie to nie tylko efekt starej infrastruktury stadionu lub - co najczęściej podkreśla SKLW - wysokich cen biletów, ale właśnie szerzącego się chamstwa skierowanego przeciw drużynom przeciwnym, ale także przeciw własnemu klubowi. Postawiliśmy przed sobą zadanie wyeliminowanie ze stadionu chuliganów i pseudokibiców, tak aby prawdziwi kibice Legii Warszawa mogli bezpiecznie i w kulturalnej atmosferze cieszyć się z sukcesów swojej drużyny. Liczymy na pomoc i zrozumienie tych wszystkich, dla których dobro naszego klubu jest celem nadrzędnym. Za trzy lata będziemy mieli stadion na miarę europejską. Mamy nadzieję, że zostanie on wypełniony kibicami, którzy wiedzą, na czym polega wspieranie swojego klubu.