Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 01 Oct, 2023

Nowy kontrakt Josue

Nowy kontrakt Josue

Josue Pesqeuira, kapitan i najlepszy strzelec Legii Warszawa, czołowy zawodnik PKO Bank Polski Ekstraklasy, przedłużył kontrakt z klubem do końca sezonu 2023/24.

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Uwielbiany przez warszawską publiczność, ceniony przez ekspertów za umiejętności i charyzmę Josue Pesquiera występuje w Legii Warszawa od 2021 roku. Przy Łazienkowskiej zdobył Puchar Polski oraz grał w fazie grupowej Ligi Europy 2021/22. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem Legii w obecnym sezonie (15 bramek) i najlepszym asystentem (8 asyst).

- Kiedy czujesz, że jesteś w domu, nie chcesz wyjeżdżać. A z Warszawą i Legią właśnie tak jest - stały się moim domem. Jestem szczęśliwy z tego powodu, że kolejny sezon spędzę przy Łazienkowskiej i będę tutaj kontynuował swoją karierę. To wielki honor być kapitanem, ten fakt wiele dla mnie znaczy, ponieważ Legia jest największym klubem w Polsce. Kibice doceniają mnie, wiele razy czułem z ich strony wyrazy sympatii. Teraz, kiedy zakończyliśmy rozmowy kontraktowe, mogę w pełni im podziękować za wielkie wsparcie, jakie nam okazali. W nowym sezonie będzie nam ono jeszcze bardziej potrzebne. Chciałbym zostać z Legią mistrzem Polski - mówi Josue.

Josue jest wychowankiem FC Porto. W trakcie swojej bogatej kariery klubowej występował również m.in. w Galatasaray SK, SC Bradze i Hapoelu Beer Sheva. Pomocnik czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Portugalii, a wcześniej 26 razy zagrał w reprezentacjach młodzieżowych. Josue oprócz Pucharu Polski ma w dorobku Puchar (2016) i Superpuchar Portugali (2014), Puchar Izraela (2020) oraz Superpuchar Turcji (2019).

- Josue to jeden z liderów zespołu, który bierze na siebie ciężar gry i odpowiedzialność za wynik. Trener Kosta Runjaić przypisał mu odpowiednią rolę na boisku i w szatni, a on odwdzięczył się nie tylko dobrą grą, ale też liczbami. Przed nami bardzo intensywny okres, w którym będziemy potrzebować jego doświadczenia i umiejętności. Dużą wartością jest dla na nas również stabilizacja kadry, automatyzmy i wzajemne zrozumienie zawodników - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Josue Pesquiera występują z numerem 27.

Zródło: Legia Warszawa