Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Nieznani Sprawcy: Nie bierzemy udziału w meczu z Dynamem Kijów

Nieznani Sprawcy: Nie bierzemy udziału w meczu z Dynamem Kijów

Nieznani Sprawcy poinformowali, że nie wezmą udziału w meczu organizowanym przez Legię Warszawa z Dynamem Kijów. Poniżej zamieszczamy oświadczenie.

"

Drodzy Kibice!

W ostatnich dniach rozmawialiśmy z kibicami Dynama Kijów, którzy odezwali się do nas w związku ze zbliżającym się meczem charytatywnym pomiędzy Legią a Dynamem. Doceniają nasze wsparcie i dziękują także za każdą materialną pomoc, jaką walcząca Ukraina otrzymuje stale od naszego środowiska.Wedle przedstawionych przez nich wiarygodnych dowodow i informacji, właściciele Dynama, bracia Surkis, prezentują od zawsze postawy prorosyjskie, współpracują z rosyjskimi politykami i lobbystami. Jeden z Surkisów-Grigorij-był członkiem zdelegalizowanej na Ukrainie prorosyjskiej partii politycznej. Po wybuchu wojny Surkisowie uciekli z Ukrainy z pieniędzmi. Pomimo deklaracji Surkisów o pomocy ukraińskim szpitalom i sierocińcom, nie ma żadnych dowodów na udzielanie przez nich jakiegokolwiek wsparcia.

W związku z powyższym, zdecydowaliśmy, że nie weźmiemy udziału w tym meczu. Do władz Legii apelujemy zaś o przekazanie dochodu z tego meczu na konto sprawdzonej fundacji, a nie zasilanie Dynama Kijów i prorosyjskich braci Surkisów. Ludzi wybierających się na mecz prosimy, by z szacunku dla polskiej historii reagowali na każdą próbę wieszania flag w czarno-czerwonych barwach."