Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Jan, 2023

Nasz rywal: Sandecja Nowy Sącz

Nasz rywal: Sandecja Nowy Sącz

Rusza nowy dział na naszym serwisie. Przed każdym meczem Legii, będziemy przedstawiali jej rywala. Zanalizujemy formę drużyny, ocenimy szanse, przybliżymy sam klub.
Dzisiaj zaczynamy od pucharowego rywala "wojskowych", czyli Sandecjii Nowy Sącz, a teoretycznie ich rezerwy...
O klubie: Miejski Klub Sportowy Sandecja Nowy Sącz,powstał w 1910 roku, a więc jest o 6 lat starszym klubem od warszawskiej Legii. Klub zatem jest jednym z najstarszych w Polsce. Osiągnięcia drużyny z Nowego Sącza kończą się na 16. pozycji w ll ldize w sezonie 1986/87, oraz 1/16 Pucharu Polski na przełomie 200/01. Zatem wyeliminowanie przez rezerwy Sandecjii, Legii, będzie dla klubu największym sukcesem odniesionym w rozgrywkach krajowego Pucharu.

Drużyna: Teoretycznie drużyna rezerw Sandecji nie miała by szans w potyczce z liderem Orange Ekstraklasy. Ale wszyscy spodziewamy się, że w meczu wystąpią tak naprawdę zawodnicy z pierwszej drużyny, a utalentowanych graczy, w tej drużynie z pewnością - nie brakuje. Przypomnijmy sobie, iż to własnie z Snadecji, do Legii przesli: Dawid Janczyk (obecnie CSKA), Maciek Korzym (Legia), oraz Paweł Kozub (młoda Legia). Oprócz utalentowanych, młodych piłkarzy, którzy w przyszłosci trafią do dobrych klubow, zespół ma w swoim skladzie doświadczonych zawodników. W Sandecji grają m.in.: Jano Fröhlich ( do niedawna Kolejarz, wcześniej GKS Bełchatów), a także były napastnik łódzkiego KS, Tomasz Ostalczyk

Kibice/stadion: Grupę sympatyków z Nowego Sącza, tworzą żywiołowi kibice, którzy potrafią stworzyć znakomita oprawę każdego meczu. Spotkanie z Legią, będzie dla nich wyjątkowe. Internetowe strony klubu z Nowego Sącza, "żyją meczem" już od jakiegoś czasu. Wiemy równieżnei od dzis, że kibicowska Sandecja przyjaźni się, warszawską Polonią, co dodaje większego smaczku na trybunach i po za nimi. Na spotkanie z Legią, trybuny stadionu wypełnią się po brzegi. Na trybunach zasiądzie komplet , 5000 widzów, którzy stworzą gorącą atmosfere, i jeśli mowimy o atutach w tym spotkaniu, to publiczność będzie na pewno 12. zawdonikiem gospodarzy,...

Forma: Teoretycznie, to rezerwy Sandecji podejmą dzisiaj ekipe Jana Urbana, ale analizując naszego rywala, bieżemy po duwagę pierwszy zespół Sandecji. Zatem, nasz rywal występuje w lll lidze,zajmując po 10 kolejkach 6. miejsce z dorobkiem 14. punktów. Ostatnia forma jednak nie na pała optymizmem. Nowo sączanie nie wygrali ostatnich pięciu spotkań, w czterech ostatnich, ponieśli klęski.

Podsumowując pojedynek "Dawida z Goliatem", Sandecja, chodż w kiepskiej formie, będzie za pewne walczyła n a całej szerokości boiska, w czym pomoże im żywiołowa publiczność, Legia natomiast przejdzie do Nowego Sącza bez Choto, Edsona iChinyamy, za to w sentymentalną podróż w góry wybierze sie Maciek Korzym. Może Sandecja go wyjątkowo zmobilizuje?
Oby jednak nie powtorzyła się historia z Sanoka, wtedy Stal równeż w lidze nie imponowała...

25. września 2007, 15:30 - Nowy Sącz
Sandecja ll Nowy Sącz - Legia Warszawa

sędziuje: Adam Kajzer (Rzeszów)