Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Najlepsi zawodnicy Legii Warszawa, czyli rzut oka na historię "Wojskowych"

Najlepsi zawodnicy Legii Warszawa, czyli rzut oka na historię "Wojskowych"

Na sukces i siłę drużyny piłkarskiej pracuje cały zespół – to w końcu najpopularniejsza na świecie gra zespołowa. Jednak wśród poszczególnych trybów całej machiny jedni zawodnicy po prostu osiągają dla swojej drużyny więcej niż inni. To również na nich często obstawia się w Superbet zakłady. Kto jest w takim razie najlepszym zawodnikiem Legii Warszawa na przestrzeni lat? Wybór jest bardzo trudny, ale spróbujmy zmierzyć się z kilkoma sylwetkami.

Piłkarz, którego świat nie zapomni

Nawet kompletny, piłkarski ignorant z pewnością chociaż raz w życiu usłyszał nazwisko Kazimierza Deyny. W stołecznym klubie występował od 1966 do 1978 roku i za swoje zasługi dzisiaj z pewnością byłby porównywany do najlepszych. W swojej burzliwej karierze rozegrał 304 mecze, podczas których posłał do bramki aż 94 piłki, choć wcale nie był napastnikiem, lecz rozgrywającym. To byłby pewniak, na którego dzisiaj szłyby wszystkie zakłady Superbet. Z pewnością żaden kibic nie zapomniał ani jego kariery, sukcesów (również na niwie reprezentacyjnej), ani życia pełnego skandali.

Najwierniejszy zawodnik – i fan

Nawet w świecie piłki ciężko dzisiaj o zawodników, którzy chcieliby związać się na całe życie z tylko jednym klubem – tak, jak to zrobił Lucjan Brychczy. Jako zawodnik Legii Warszawa w latach 1954 – 1972 rozegrał aż 368 meczów, podczas których strzelił 182 gole, plasując na zaszczytnym drugim miejscu w zestawieniu najlepszych zawodników tego klubu. W swojej karierze dorobił się kilku tytułów – był najlepszy zawodnikiem, został uznany za najskuteczniejszego strzelca swoich czasów. Ostatecznie pozostał przy klubie już nie jako piłkarz, odstępując swoją rolę młodszym, ale jako doskonały trener. Jego wierność swojej drużynie to najlepsza rzecz, jaką mógł podarować kibicom, wśród których cieszy się dzisiaj ogromnym szacunkiem – jest w tym klubie prawdziwą legendą.

Wybitne osiągnięcia nie tylko na igrzyskach

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również Roberta Gadochy, który, chociaż pozostawał nieco w cieniu Deyny, to w swojej piłkarskiej karierze strzelił dla Legii Warszawa 72 bramki w 206 meczach, rozegranych w latach 1966 – 1975. Postać Gadochy wciąż jest przytaczana jako historycznie najlepszy lewoskrzydłowy, jakiego posiadała polska piłka nożna. Mecze z jego udziałem oglądało się jak dobrej klasy film akcji, również dlatego, że mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych, potrafił kibiców zaskakiwać także golami strzelanymi głową.