Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Maciej Rosołek z nowym kontraktem

Maciej Rosołek z nowym kontraktem

21-letni Maciej Rosołek, dwukrotny Mistrz Polski, podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

fot. Janusz Partyka / Legia.com

Rosołek występuje w Legii Warszawa od 2015 roku, kiedy to w wieku 14 lat został zawodnikiem akademii. Do pierwszego zespołu został włączony w 2019 roku. Debiut miał iście wyśniony w meczu z Lechem Poznań, gdzie zdobył zwycięską bramkę.

- Dla mnie - chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut - mówi Maciej Rosołek .

- Mamy wiele powodów do przedłużenia kontraktu z Maćkiem. To bardzo pracowity, już dość dojrzały piłkarsko zawodnik o dobrej fizyczności i pewnym doświadczeniu, który ma umiejętność kreowania sytuacji sobie i kolegom. Bardzo cenię jego zaangażowanie dla zespołu. Będąc w Akademii, w każdej kategorii wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem, który grał dla dobra drużyny, nie dla indywidualnych celów. Może być przykładem dla naszych juniorów w kwestii zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Spodziewam się, że Maciek będzie się rozwijał jak do tej pory i zostanie jeszcze lepszym piłkarzem - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Maciej Rosołek występuje z numer 39.

Żródło: Legia Warszawa