• 02 Feb, 2023

ŁKS Łódź - Legia Warszawa 1:2 (1:0)

W meczu ostatniej kolejki grupy C Pucharu Ekstraklasy ŁKS Łódź przegrał z Legią Warszawa 1:2 (1:0). W drugim spotkaniu tej grupy lider Orange Ekstraklasy, BKS Bełchatów, wygrał w Płocku 2:0 (0:0).

Spotkanie w Łodzi stało pod znakiem dominacji mistrzów Polski. Podopieczni Dariusza Wdowczyka zwycięstwo zapewnili sobie jednak dopiero w końcówce meczu.

Prowadzenie w 30. minucie uzyskał jednak ŁKS. Po podaniu Mariusza Madeja gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Madej. W drugiej połowie, na kwadrans przed jej zakończeniem, wyrównującą bramkę zdobył rozgrywający drugi mecz w barwach Legii, Adrian Paluchowski. Zwycięstwo mistrzom Polski zapewnił w 88. minucie strzałem głową Hugo Alcantara. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od Sebastiana Przybyszewskiego, co kompletnie zmyliło bramkarza ŁKS - Witolda

W drugim meczu grupy C GKS Bełchatów pokonał Wisłę Płock 2:0. Pierwsze miejsce w grupie zajęła Legia, a drugą pozycję dającą awans zajęli podopieczni Oresta Lenczyka.

Wyniki meczów grupy C:

Bramki: Łukasz Madej (30 min.) - Adrian Paluchowski (74 min.), Hugo Alcantara (89 min.)
Żółte kartki: Tomasz Hajto (ŁKS), Łukasz Surma, Piotr Włodarczyk (Legia)
Sędziował Grzegorz Stęchły (Rzeszów). Widzów 1500.