Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 26 May, 2024

Ljuboja: Legia jest ceniona poza granicami Polski

Ljuboja: Legia jest ceniona poza granicami Polski

Daniel Ljuboja w udzielonym wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" przyznał, że Legia Warszawa nie odstępuje organizacyjnie od klubów, w których występował. - Legii brakuje jedynie sukcesów w Lidze Europejskiej. Postaramy się teraz to zmienić - przyznał nowy nabytek warszawskiej drużyny.

PRZEGLĄD SPORTOWY: Jest pan jednym z najlepszych piłkarzy, jacy trafili do polskiej ligi, jednak pojawiają się wątpliwości, czy gra w Legii to nie jest dla pana sportowa emerytura. Co pan na to?

DANIJEL LJUBOJA: Podczas całej kariery nigdy nie kalkulowałem. Nieważne, czy grałem w Niemczech, we Francji czy teraz przychodzę do Polski. Dla mnie najważniejsze jest, aby mój zespół wygrywał i zrobię wszystko, aby tak było.

PS: PSG, VfB Stuttgart, nagle Legia. Nie traktuje pan przyjścia tu jako pewnej degradacji? Polska liga jest nisko notowana w Europie.

Pewnie, że liga francuska czy niemiecka to dużo mocniejsze rozgrywki. Jednak nie trafiłem do jakiegoś anonimowego klubu. Legia jest znana poza granicami Polski i ceniona. Poza tym obserwując, co dzieje się w klubie, myślę, że jeśli tutaj dalej będą tak pracować, to na pewno znacznie się zbliżą do wspomnianych wcześniej lig. Trafiłem do drużyny, która ma duże ambicje, a gra dla niej to wyzwanie. Organizacyjnie na pewno nie ustępuje innym klubom, w których występowałem. Brakuje sukcesu w europejskich pucharach, ale postaramy się w tym roku spełnić oczekiwania.

Więcej przeczytasz we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym"