Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Leo trochę zaskoczył

Leo trochę zaskoczył

Bez Jelenia, ale z Matusiakiem. Kaźmierczak tylko w grupie rezerwowej. Wielka szansa dla Jopa i Gancarczyka. W powołaniach na mecz z Rosją miało nie być niespodzianek, ale Beenhakker jednak trochę zaskoczył.

Selekcjoner biało-czerwonych w publicznych wypowiedziach nie ukrywał, że piłkarze, którzy znajdą się w kadrze na towarzyski mecz w Moskwie powinni też pojechać na wrześniowe mecze w eliminacjach EURO 2008 z Portugalią i Finlandią. - Teraz nie ma czasu na eksperymenty. Do Rosji chcę zabrać wszystkich najlepszych - dowodził Beenhakker. I słowa dotrzymał, bo w gronie 20 powołanych piłkarzy nie ma żadnego debiutanta, podobnie jest z 6-osobową listą rezerwową.

Nie oznacza to jednak, że w kadrze nie ma niespodzianek. Najbardziej zaskakuje nieobecność Ireneusza Jelenia, który najwyraźniej nie cieszy się uznaniem Holendra. Z pewnością na taką sytuację wpływ ma fakt, że w minionym roku Jeleniowi zdarzało się odmawiać przyjazdu na zgrupowania kadry, co tłumaczył problemami zdrowotnymi. Teraz Beenhakker uznał, że Jeleń - mimo że jest podstawowym piłkarzem francuskiego Auxerre - nie zasługuje na powołanie, bo prezentuje bardzo przeciętny poziom.