Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Legii Warszawa - Austria Wiedeń 1:1

Legii Warszawa -  Austria Wiedeń 1:1

W pierwszym spotkaniu I rundy Pucharu UEFA mistrz Polski Legia Warszawa zremisował u siebie z mistrzem Austrii Austrią Wiedeń 1:1. Bramkę dla gości strzelił Wolfgang Mair, a dla gospodarzy - Brazylijski pomocnik Junior.

Legia przeważała przez całe spotkanie, ale miała problemy ze stwarzaniem okazji do strzelenia bramek, a przede wszystkim z ich wykorzystywaniem. Początek meczu wskazywał na to, że gospodarze wyjdą na prowadzenie, ale to Austria w 26. minucie pierwsze zdobyła bramkę. Po ładnym prostopadłym podaniu Wolfgang Mair wyprzedził Herberta Dicka i Dicksona Choto ładnie strzelił w długi róg bramki Łukasza Fabiańskiego.

Po stracie bramki Legia ruszyła do ataku. Starania mistrzów Polski przyniosły rezultat dopiero w 44. minucie, gdy pięknym strzałem lewą nogą sprzed pola karnego popisał się pozyskany w letniej przerwie Brazylijczyk Junior. Piłka trafiła w "okienko" bramki Austrii, a pierwsza połowa skończyła się rezultatem 1:1.

Po przerwie przewaga gospodarzy była jeszcze wyraźniejsza niż w pierwszej połowie. Piłkarze Dariusza Wdowczyka wyszli na boisko w znacznie bardziej ofensywnym ustawieniu z Marcinem Burkhardtem i Dawidem Janczykiem w składzie, ale ich ataki nie przynosiły rezultatów.

W 73. minucie Słoweński sędzia Damir Skomina nie odgwizdał faulu Floriana Metza na Miroslavie Radoviciu. Legioniści do końca konsekwentnie atakowali bramkę Szabolcsa Safara, ale efektu nie przyniosły strzały Edsona, Choto, ani Włodarczyka.

Austria zagrażała Legii sporadycznie. Wynik remisowy satysfakcjonował bowiem gości. Po jednym z kontrataków groźnie strzelał Markus Kiesenebner, ale na posterunku był Fabiański. W końcówce meczu dobrze przymierzył kapitan Austrii Jocelyn Blanchard i tym razem górą był młody bramkarz Legii.

Obaj Polacy występujący w drużynie Austrii Wiedeń - Arkadiusz Radomski i Sebastian Mila, nie zagrali. Radomski był zawieszony za żółte kartki, natomiast Mila całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Legia Warszawa - Austria Wiedeń 1:1 (1:1)
Bramki: Junior (44 min.) - Wolfgang Mair (26 min.)

Żółte kartki: Mamadou Balde - Florian Metz, Hannes Aigner, Dellano Hill, Marcus, Markus Kiesenebner.
Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)
Widzów 10 000.

Legia: Łukasz Fabiański; Grzegorz Bronowicki, Dickson Choto, Herbert Dick, Edson da Silva; Miroslav Radovic, Łuksza Surma, Mamadou Balde (46-Marcin Burkhardt), Roger Guerreiro; Sebastian Szałachowski (46-Dawid Janczyk), Luiz Antonio Junior (60-Piotr Włodarczyk)

Austria: Szabolcs Safar; Johannes Ertl, Florian Metz, Franz Schiemer, Dellano Hill; Hannes Aigner (72-Andreas Ulmer), Jocelyn Blanchard, Markus Kiesenebner, Fernando Troyansky; Wolfgang Mair (46-Gerd Wimmer), Roman Wallner (63-Thomas Pichlmann).