Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 03 Feb, 2023

Legia zapłaciła Vetrze za szkody

Legia zapłaciła Vetrze za szkody

21 tysięcy euro odszkodowania zapłaciła Legia Warszawa litewskiemu klubowi Vetra Wilno na pokrycie zniszczeń, wyrządzonych przez stołecznych pseudokibiców w niedzielę podczas meczu drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Intertoto


Wyceny szkód Vetra dokonała bez udziału przedstawicieli Legii. W czwartek kosztorys został przekazany władzom Legii, które niezwłocznie wywiązały się z żądań litewskiego klubu. - Pieniądze zostały już przelane na konto Vetry - poinformował członek zarządu Legii Marek Drabczyk.

Drabczyk przyznał, iż był obecny na niedzielnym meczu i widział wszystkie zniszczenia, jakich dokonali warszawscy pseudokibice. - Zniszczonych zostało 50 krzesełek na trybunach, sprzęt telewizyjny, boksy, gdzie sprzedawane są bilety. Przelane przez nas pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie tych szkód - wyjaśnił.

- Nie uczestniczyliśmy przy wycenie szkód, a kwota oczywiście nie jest niska względem zniszczeń na stadionie Vetry. Mimo to nie zamierzamy z tym dyskutować ani licytować się. Zapłaciliśmy bez sprzeciwu po to, aby UEFA i opinia publiczna widziały, że zależy nam na tym, aby strona litewska była usatysfakcjonowana. Zamierzamy ten argument wykorzystać przy dalszych rozmowach z UEFA i odwołaniu od dwuletniego zawieszenie w rozgrywkach europejskich - mówił Drabczyk.

UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu Legii po awanturach, wywołanych w niedzielę przez chuliganów na stadionie Vetry Wilno podczas meczu drugiej rundy Pucharu Intertoto. Komisja Dyscyplinarna UEFA zweryfikowała wynik tego spotkania jako walkower 3:0 dla gospodarzy i wykluczyła Legię z obecnej edycji europejskich pucharów (Vetra automatycznie awansowała do III rundy).

Dodatkowo wykluczono warszawski klub na jeszcze jeden sezon z europejskich pucharów w ciągu najbliższych 5 lat. Oznacza to, że Legia straci prawo gry w Lidze Mistrzów, Pucharze UEFA i Pucharze Intertoto w pierwszym z sezonów, w którym zapewni sobie udział w tych rozgrywkach. UEFA zobowiązała także Legię do pokrycia wszelkich strat, wynikających z zachowania polskich kibiców.