Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Legia z młodzieńczą werwą przekroczyła 90 lat

Legia z młodzieńczą werwą przekroczyła 90 lat

Oldboje Zagłębia pokonali swych rówieśników z Legii 3:2. Młodsi koledzy wzięli rewanż i wygrali z piłkarzami z Sosnowca 2:1. Mecze były zorganizowane z okazji jubileuszów powstania obu klubów – 90. Legii i setnego Zagłębia.

W spotkaniu oldbojów na boisku znów pojawiły się piłkarskie sławy obu klubów. Legioniści byli ubrani w stroje sprzed 90 lat. Najwięcej emocji wzbudził występ posła Romana Koseckiego. – Dobrze mu się wiedzie. Dziś waży 102,5 kg. Pół kilograma ważą same spodenki – żartował spiker zawodów Wojciech Hadaj.

Na żarty mogli tego dnia pozwolić sobie wszyscy. Wszak był to mecz przyjaźni. Na boisku nie było jednak żartów. Piłkarze obu zespołów potraktowali spotkanie prestiżowo. Arbiter przedłużał mecz jak mógł, ale legioniści nie strzelili trzeciego gola. Drugą bramkę zdobył z rzutu karnego szkoleniowiec mistrzów Polski Dariusz Wdowczyk.

Pewnie wykonał jedenastkę, nie dając szans bramkarzowi Zagłębia. – Niech się piłkarze uczą od trenera – żartowali kibice. W spotkaniu wystąpili także asystenci warszawskiego szkoleniowca Jacek Zieliński i Marek Jóźwiak. „Beret” został przez kibiców uznany najlepiej ubranym piłkarzem meczu. Przyodział elegancki szaliczek i gustowną czapeczkę.