Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Legia wygrała z liderem w Pucharze Ekstraklasy

Legia wygrała z liderem w Pucharze Ekstraklasy

Cztery pierwszoligowe drużyny definitywnie zakończyły rundę jesienną piłkarskiego sezonu w Polsce. W piątek odbyły się trzy spotkania trzeciej kolejki Pucharu Ekstraklasy. W najciekawszym Legia Warszawa wygrała z GKS BOT Bełchatów 3:1

Na piątek zaplanowane były cztery mecze trzeciej i ostatniej tej jesieni kolejki Pucharu Ekstraklasy. Jeden z nich nie doszedł do skutku - z powodu mgły przełożono na inny termin spotkanie Cracovii Kraków z Widzewem Łódź w grupie D.

W Warszawie Legia podejmowała lidera Orange Ekstraklasy GKS BOT Bełchatów. Obie drużyny rozpoczęły mecz w najsilniejszych składach, a lepsi okazali się podopieczni Dariusza Wdowczyka, którzy wygrali 3:1 po bramkach Dawida Janczyka, Miroslava Radovica i Juniora. Dla mistrzów jesieni jedynego gola strzelił Mariusz Ujek.

Większość piłkarzy z Bełchatowa może już spokojnie myśleć o zimowym odpoczynku (trzech udało się na zgrupowanie kadry), podobnie jak zawodnicy Arki Gdynia i Pogoni Szczecin, którzy grali w piątek przeciwko sobie. Dwie portowe drużyny podzieliły się punktami po remisie 2:2 i zajmują miejsca w dolnej połówce tabeli grupy B.

Na przerwę zimową udaje się już także Zagłębie Lubin, które podejmowało Górnika Zabrze. Wicelider tabeli udanym akcentem zakończył jesień, wygrywając 3:0, dzięki czemu umocnił się na prowadzeniu w tabeli grupy A.