Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 23 Feb, 2024

Legia Warszawa w Europejskich Pucharach

Legia Warszawa w Europejskich Pucharach

Minęło już trochę czasu od ostatniego meczu Legii w Lidze Konferencji Europy. Zatem można na spokojnie i z chłodną głową usiąść do podsumowania tej jakże udanej jak dotąd przygody Wojskowych z Ligą Konferencji Europy. Ekipa z miasta stołecznego trafiła do grupy E razem ze Zrinjskim, Alkmaar i Aston Villą. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że bukmacherzy w Polsce jako faworytów do awansu stawiali przede wszystkim drużynę z Birmingham. Drugie w kolejności do awansu było Alkmaar, natomiast Legia była oceniana jako trzecia drużyna w kolejności. 

Jednak nic bardziej mylnego. Podopieczni Kosty Runjaica zagrali niemalże idealnie w fazie grupowej. Można by się nawet pokusić, że każdy mecz to były idealne zawody jeśli weźmiemy pod uwagę jakość przeciwników. Zgodnie z oczekiwaniami Legia wywalczyła komplet punktów w starciu ze Zrinjski. Z Alkmaar i Birmingham nie udało się przywieść żadnego punktu, jednak były to jedyne dwie porażki Wojskowych w fazie grupowej. Przy Łazienkowskiej Legia zagrała jednak bezbłędnie. Komplet zwycięstw i tylko 2 gole stracone w pierwszym meczu z Aston Villą sprawiły, że niewiele zabrakło, a moglibyśmy cieszyć się z wygrania tej grupy. Niemniej 12. wywalczonych punktów w tak trudnej grupie jest powodem do dumy. Co więcej, napawa mnóstwem optymizmu przed kolejnymi starciami w Lidze Konferencji Europy, które czekają Legię na wiosnę.

Legia Warszawa zmierzy się z Molde

Jesteśmy już również po losowaniu rywali w 1/16 Ligi Konferencji Europy. Rywalem Legii będzie norweskie Molde. Pierwszy mecz zaplanowany jest na 15. Lutego w Norwegii natomiast tydzień później odbędzie się rewanż w Warszawie. Czy Legia jest tutaj faworytem do awansu? Jeśli spojrzymy na kursy wystawione przez bukmacherów, można stwierdzić, że ten mecz jest jednak dla nich zagadką. Legia co prawda jest tutaj minimalnym faworytem do awansu, jednak nie jest to wielka różnica procentowa jeśli chodzi o szanse obu ekip. 

Za Legią przemawia jednak kilka faktów. Pierwszym z nich jest oczywiście rewanż przed własną publicznością. Zawsze sporym handicapem jest fakt rozgrywania pierwszego meczu w delegacji. Druga kwestia to z kolei koniec sezonu norweskiej Eliteseries. Jest to oczywiście spora sprawa, bowiem Molde do starcia z Legią ma na ten moment zakontraktowane 2 spotkania przy 6 spotkaniach Wojskowych. Brak rytmu meczowego może tutaj być kluczowy a jeśli dodamy do tego trzeci aspekt, w postaci trenera, który potrafi odpowiednio poukładać swoich piłkarzy, szczególnie jeśli chodzi o puchary w Europie, to zdaje się, że o awans możemy być tutaj spokojni.

Szanse na awans wg Obstawiamy.info

Do pierwszego spotkania jeszcze sporo czasu. W naszej jednak opinii kursy na awans Legii powinny spadać. Oczywiście przed 1,5 miesiąca może się jeszcze wiele wydarzyć, jednak im bliżej dwumeczu tym Legia powinna być coraz większym faworytem. Jeśli chodzi o typy bukmacherskie, to oczywistym jest, jeśli nasz scenariusz się spełni, że lepiej jest postawić na Legię właśnie teraz, po wyższym kursie. Jako Obstawiamy.info staramy się trzymać rękę na pulsie i dostarczać naszym odbiorcom jak najlepsze analizy, w tym, chociażby właśnie na starcia w Lidze Konferencji Europy.

Granie u bukmacherów w Polsce dozwolone jest od 18 roku życia. Każdy powinien być świadomy zagrożenia, jakie niosą ze sobą zakłady sportowe, czyli uzależnienia. Przy chęci odgrywania się za porażki lub pożyczania pieniędzy na obstawianie należy zaprzestać gry u bukmacherów i zwrócić się o pomoc.

Autor: Redakcja Obstawiamy – portal z typami, recenzjami oraz poradami dotyczącymi zakładów bukmacherskich.