Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 05 Jun, 2023

Legia Warszawa - Korona Kielce 0:0

Legia Warszawa - Korona Kielce 0:0

Miał być sparing ze zdobywcą Pucharu Łotwy Metalurgsem Libawą, a skończyło się na meczu z polskim pierwszoligowcem Koroną Kielce. Sprawdzian legionistów zakończył się bezbramkowym remisem.

Zaplanowany na sobotę drugi w tym roku mecz mistrzów Polski z Metalurgsem nie doszedł do skutku z powodu fatalnych warunków atmosferycznych. Obie jedenastki wyszły co prawda na boisko, ale po niespełna dziesięciu minutach sparing przerwano. Na boisku było więcej wody niż trawy. Pogoda mocno skomplikowała plany treningowe stołecznej drużyny. Przez niemal całą sobotę na Cyprze padał deszcz. Zawodnicy zamiast treningu w Alfa Sport Center przeprowadzili jedynie zajęcia na siłowni, które nie były w planie obozu na Cyprze. - Jest tu coraz zimniej. Rok temu nawet pływaliśmy w morzu - narzeka kierownik drużyny Ireneusz Zawadzki.

Meczu z Metalurgsem nie można było przełożyć na inny dzień. Łotysze w sobotę zakończyli zgrupowanie. Szybko znaleziono jednak nowego sparingpartnera. W niedzielę mistrzowie Polski rozegrali mecz kontrolny z Koroną Kielce, która podobnie jak Legia przebywa na Cyprze. Kielczanie mieli z kolei rozegrać mecz ze Steauą Bukareszt, ale im również przeszkodziła w tym pogoda.

Spotkanie dwóch drużyn Orange Ekstraklasy rozczarowało. Mecz nie był toczony w tak szybkim tempie jak spotkanie Legii ze Steauą. Klarownych sytuacji było niewiele. Bliższa zdobycia gola była Korona. Po jednej z akcji Hermes trafił nawet piłką w poprzeczkę. W drugiej połowie legioniści osiągnęli przewagę, ale poza stałymi fragmentami gry nie stworzyli pod bramką strzeżoną przez Macieja Mielcarza groźnych sytuacji strzeleckich. Wynik 0:0 był sprawiedliwy. Na uwagę z pewnością zasługuje tylko fakt, że ponownie z bardzo dobrej strony na boisku zaprezentował się nowy nabytek Legii Piotr Bronowicki.

We wtorek Legia rozegra swój ostatni sparing na Cyprze. Rywalem będzie Lewski Sofia. Nie zagrają w nim reprezentanci kadry narodowej do lat 19 - Maciej Korzym oraz Radosław Mikołajczak, a wraz z nimi Jacek Magiera. Tego samego dnia prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego (w której asystentem jest Magiera) kadra rozegra w Bournemonth mecz towarzyski z młodzieżówką angielską.

LEGIA WARSZAWA - KORONA KIELCE 0:0

Legia (I połowa): Mucha - Jędrzejczyk, Choto, Dick, Edson - Radović, Vuković, Junior, Roger - Korzym, Janczyk. Legia (II połowa): Gostomski - Szala, Hugo, Balde, Edson (71. Wysocki) - Mikołajczak, Surma, P. Bronowicki, Smoliński - Majkowski, Włodarczyk

Korona: Cierzniak (46. Mielcarz) - Sasin (46. Cichoń), Szyndrowski (46. Djoković), Hernani (46. Kiciński), Bednarek (46. Brzyski) - Bonin (46. Kaczmarek), Hermes (63. Mójta), Zganiacz (46. Trzeciakiewicz), Sobolewski (63. Nowak) - Gajtkowski (46. Kiełb), Robak (46. Bagnicki).