Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Jan, 2023

Legia nie przekazała pełnomocnictwa? Klub zaprzecza

Legia nie przekazała pełnomocnictwa? Klub zaprzecza

Legia Warszawa jak podaje portal "Sport.pl" jako jedyny klub nie przekazał spółce Ekstraklasa SA pełnomocnictwa do podpisania tzw. umowy telewizyjnej. Klub z Łazienkowskiej zaprzecza tym doniesieniom.

- Dysponujemy pełnomocnictwami Polskiego Związku Piłki Nożnej i 15 klubów, nie mamy tylko z Legii Warszawa - poinformował Rusko, prezes Ekstraklasa SA.

Oświadczenie Legii Warszawa

Wbrew przedstawianym publicznie twierdzeniem, KP Legia Warszawa nie odmówiła podpisania umowy licencyjnej na prawa medialne na rzecz Canal +, ani też nie odmówiła udzielenia pełnomocnictwa do podpisania tej umowy spółce Ekstraklasa S.A.

Legia zwróciła się jedynie o uzgodnienie z licencjobiorcą warunku wypowiedzenia przez kluby umowy po sezonie 2011/2012 w przypadku, gdyby nie doszło do uzgodnienia korzystniejszych warunków udzielenia licencji.

Obecna umowa przewiduje istotne obniżenie poziomu wynagrodzenia za prawa licencyjne w stosunku do okresu poprzedniego.

W związku z rozwojem polskiego piłkarstwa oraz organizacją mistrzostw Europy w roku 2012 istnieje, zdaniem Legii, perspektywa lepszego wykorzystania praw medialnych po zakończeniu najbliższego sezonu.

Przesłana do klubów Ekstraklasy w dniu 21 lipca br. umowa wbrew poprzednim ustaleniom z klubami w tej sprawie jest umową zawartą na okres lat trzech, nie zaś na rok i warunki jej rozwiązania po roku są bardzo utrudnione.

Jednocześnie konstrukcja pełnomocnictwa, którego podpisanie jest oczekiwane przez Ekstraklasę S.A. pozbawia kluby kontroli nad dysponowaniem ich najbardziej dochodowym prawem.

Legia Warszawa jest stanowczym zwolennikiem centralizacji praw i dotychczasowego podziału przychodów z tego tytułu. Jednocześnie jednak Legia chce mieć bezpośredni wpływ na sposób sprzedaży tych praw, zwłaszcza w okresie oczekiwanego wzrostu wartości tych praw w Polsce.

Legia Warszawa nie blokuje zawarcia umowy w odniesieniu do najbliższego sezonu, jak również nie blokuje wykonywania tej umowy poczynając od najbliższej, pierwszej kolejki ligowej.

W swoim najgłębszym przekonaniu Legia nie działa we własnym interesie, lecz ma na uwadze interes wszystkich klubów najwyższej klasy rozgrywkowej polskiego piłkarstwa.